Emin Adımlarla İktidara İlerliyoruz

Emin Adımlarla İktidara İlerliyoruz

Güzelmansur, iktidara geldiklerinde güçlendirilmiş parlamenter sisteme geçeceklerini söyledi

      Cumhuriyet Halk Partisi’nin 99. kuruluş yıldönümü Hatay Büyükşehir Belediyesi Başkanı Lütfü Savaş’ın ev sahipliğinde EXPO Antakya’da gerçekleşti. Yoğun katılımın olduğu kutlamaya CHP Hatay milletvekilleri Mehmet Güzelmansur, Suzan Şahin ve İsmet Tokdemir, Samandağ Belediye Başkanı Refik Eryılmaz, CHP Hatay İl Başkanı Hasan Ramiz Parlar, İl Kadın Kolları Başkanı Filiz Haksöz, İl Gençlik Kolları Başkanı Barış Birim,  ilçe Başkanları ve parti yöneticileri katıldı.

      Kutlamada konuşma yapan Milletvekili Güzelmansur,  Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidara emin adımlarla ilerlediğini söyledi, iktidara geldiklerinde güçlendirilmiş parlamenter sisteme geçeceklerini, egemenliği tam olarak halka vereceklerini ifade etti.

      Güzelmansur, “Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk, CHP Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu, yönetici ve oyları ile partimizi ayakta tutan vatandaşlarımıza minnet ve saygılarımı sunuyorum” diye konuştu.

Mücadelemiz aydınlık Türkiye için …

      Milletvekili Şahin de yaptığı konuşmada, “Biliyoruz ki içinde bulunduğumuz bu zamanlar 99 yıl önceki zamandan daha zor değildir. Bizler dini, dili, ırkı ve rengi ne olursa olsun insanlarımızı ayrıştırmadan birbirimize sarılarak birlikte başarabiliriz. Bizler aydınlık Türkiye için mücadelemize devam edeceğiz” değerlemesinde bulundu.

      Milletvekili Tokdemir de konuşmasında, “Bizler Türkiye Cumhuriyeti kurulduktan sonra 18 yıl bağımsızlık mücadelesi verdik. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e ve Cumhuriyet Halk Partisi’ne şükran borçluyuz. Cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandıracağız. Hepinizden ricam lütfen birbirimizi sevelim ve saygılı olalım. İyi ki Cumhuriyet Halk Partisi var” dedi.  

CHP’nin temel kimliği halkçılıktır …

      CHP Hatay İl Başkanı Hasan Ramiz Parlar da konuşmasında şunlara değindi: “9 Eylül 1923’te kurulan CHP 13 Ekim’de Ankara’yı başkent ilan etmiş. Ondan 16 gün sonra da Türkiye devletinin yönetim şekli olan Cumhuriyet ilan edilmiştir. Cumhuriyet Halk Partisi Türkiye Cumhuriyetinin kurucu siyasi iradesidir. Temel kimliği halkçılıktır, devrimciliktir. Barış için savaşan Gazi Mustafa Kemal Atatürk CHP’nin genel siyasetini de yurtta sulh cihanda sulh olarak ilan etmiştir. Bugün içinde bulunduğumuz koşullar karşısında CHP’nin yöneticilerine ve tüm üyelerine düşen görev halktan ve emekten yana politikalarla CHP’yi iktidara taşımak ve demokratik laik cumhuriyete sahip çıkmaktır. Bu anlamlı günde, 99. kuruluş yıl dönümümüzde bizleri bir araya getiren Başkanımız Doç. Dr. Lütfü Savaş’a partim adına çok teşekkür ediyorum” dedi.

      Mehmet ÖZGÜN