En anlamlı çiçekler…

En anlamlı çiçekler…

Çocuklardan Annelere

Umut Damlaları Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde eğitim gören çocuklar, okulda aldıkları teorik eğitimleri yaşamla birleştirmeye ve toplumla adaptasyon süreçlerine yeni halkalar eklemeye devam ediyor.

Farklı kurumlarla işbirliği içinde çalışmalarını aralıksız olarak sürdüren Umut Damlaları Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, Anneler Günü’nü de bu işbirliği çerçevesinde hayata geçirdiği bir etkinlikle kutladı.
Merkez Market işbirliğinde düzenlenen ‘Anneler Günü’ etkinliğinde, Umut Damlaları Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde eğitim gören çocuklar, Öğretmenleri Hatice Arslandağ eşliğinde Annelere çiçek takdim etti. Bu özel günde en anlamlı çiçeklerini çocukların ellerinden alan Anneler ise hem keyiflendi hem de böylesi bir etkinliği düzenleyen iki kuruma teşekkür etti.
Programa katılan öğrenciler, Anneler Günü’ne özel bu çalışmanın ardından anneleri ile beraber sinemaya giderek keyifli vakit geçirdiler.
-ÇALIŞMALARIMIZ SÜRECEK-
Konuya ilişkin konuşan ve eğitim gören çocuklara yönelik bu tür sosyal projelere imza atmaya devam edeceklerini söyleyen, Umut Damlaları Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi kurucularından, Psikolog Günay Özbakış, “Başladığımız ilk günden bugüne temel amacımız, çocuklarımıza daha iyi bir yaşam geçirebilmeleri adına destek olabilmek. Tabi ailelerine de… Bu anlamda, onların toplumla iç içe yaşamalarına destek olacak çalışmaları ısrarla ve hassasiyetle sürdürüyoruz. Tabi bunu yaparken de bizlerle işbirliği yapan kurumlara teşekkür ediyoruz” dedi.
-Tamer Yazar-

 

(Visited 1 times, 1 visits today)