En Etkin 50 İşadamı

En Etkin 50 İşadamı

Fuat Tosyalı da listede…

Ekonomi dünyasının saygın yayın organlarından Ekonomist’in sekizinci kez düzenlediği “Anadolu’nun En Etkin 50 İş İnsanı” araştırması sonuçlarına göre, Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Tosyalı, bölgenin kalkınmasına verdiği ekonomik ve sosyal destekle, bu yıl da listenin ikinci sırasında yer aldı.

Ekonomist Dergisi’nin, bu yıl sekizincisini gerçekleştirdiği ve Anadolu’nun önde gelen iş insanlarını sıraladığı “Anadolu’nun En Etkin 50 İş İnsanı” araştırmasının 2020 sonuçları belli oldu. Ekonomiye yön veren, istihdam yaratan, vergi rekortmeni olan isimlerin bir araya getirildiği 50 ismin yer aldığı listede zirvenin sahibi yine değişmedi.
Sanko Holding’in Onursal Başkanı Abdülkadir Konukoğlu, bölgenin kalkınmasına verdiği ekonomik ve sosyal destekle zirvede yer aldı. Listenin ikinci sırasında, Hatay’dan dünyaya açılan, demir-çelik devi Tosyalı Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Tosyalı var.
Son yıllarda gerçekleştirdiği yatırımlarla dikkatleri çeken Gaziantepli Erdemoğlu Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu ise Anadolu’nun en etkin üçüncü ismi oldu.
-EN ETKİN-
İskenderun’da başlayan yolculuğu; Osmaniye, Karadağ ve Cezayir’in ardından Senegal ile devam ettiren Tosyalı Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Tosyalı, 3,6 milyar dolar cirolu bir işletmeye kaptanlık ediyor. Üç kıtada 20’nin üzerinde tesis ile yatırımlarını sürdüren Tosyalı, üretim gücü ve yatırımlarıyla Anadolu’nun en etkin iş insanlarından biri.
-TEŞEKKÜR-
Yaptığı devasa yatırımlarla dünyaya açılan, Anadolu’ya yön veren, şirketleriyle ciddi istihdam sağlayan ve yaptığı sosyal yatırımlarla bölge ekonomisine güç veren demir-çelik devi Tosyalı Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Tosyalı, “Bu yolculukta bizimle birlikte yürüyen, her geçen gün başarılarımızın arasına bir yenisini daha eklememize katkı sağlayan dinamik ekibimize ve tüm paydaşlarımıza teşekkür ediyoruz” dedi.
Aldığı önemli yatırım kararları ve sosyal sorumluluk işleriyle Anadolu’nun en etkin iş insanlarından biri olan Fuat Tosyalı, Türk yatırımcı olarak gittikleri her ülkenin ekonomik ve sosyal hayatına dokunmayı başarıyor.
Fuat Tosyalı, “sosyal fayda” yaratmayı, iş modelinin ayrılmaz bir parçası olarak gördüklerini söylüyor.
-Tamer Yazar-

(Visited 2 times, 1 visits today)