Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Enflasyon Açıklandı: Memur ve Emekli Zam Oranı Belirlendi

Nisan ayı itibarıyla memur

Nisan ayı itibarıyla memur ve emeklilerin alacağı zam oranı şimdiden yüzde 18,70 olarak belirlendi. Mart ayı enflasyon verilerinin açıklanmasıyla birlikte dikkatler, çalışan memurlar ve emeklilerin odaklandığı dört aylık enflasyon farkına yöneldi. Binlerce kişi, ocak, şubat, mart ve nisan aylarını kapsayan bu dönemdeki enflasyon farkının ne olduğunu merak ediyordu.
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından paylaşılan verilere göre, nisan ayında enflasyon aylık bazda yüzde 3,18 olarak belirlendi. Bu verilere göre, SGK ve Bağ-Kur emeklileri ocak ayı için yüzde 6,70, şubat ayı için yüzde 4,53, mart ayı için 3,16 ve nisan ayı için 3,18 enflasyon farkını hak etmiş oldu.
Buna göre, nisan ayı itibarıyla memur ve emeklilerin alacağı zam oranı şimdiden yüzde 18,70 olarak belirlendi. Ancak, net rakamın mayıs ve haziran aylarına ilişkin enflasyon verileriyle belli olacağı belirtildi. Memur ve memur emeklileri, toplu sözleşme zammına ek olarak enflasyon farkı da alıyorlar. Temmuz ayında yılın ikinci zammını alacak olan memurların ve memur emeklilerinin, toplu sözleşme zammıyla birlikte toplam zam oranının temmuz ayında yüzde 15’e ulaşması bekleniyor. – Yusuf Cemil Karaçay-