Engelli yoksul çiftin pırıl pırıl 3 evladı

Engelli yoksul çiftin pırıl pırıl 3 evladı

Yatakları, sobaları yok, evin çatısı çökünce ortada kaldılar…

Engelli çift, Meryem ile Mustafa’nın 3 çocuğu var. Üçü de okula gidiyor. Ne var ki, engelli ailenin durumu hiç yok. Çocuklar, ders çalışabilecek ortama sahip değil. Isınmak için sobaları yok, yatakları yok! Daha önemlisi, evin çatısı çöktü! Sular üstlerine akınca da, evi boşaltmak zorunda kaldılar.
Engelli aileye, bugünlerde, Ali Nurlu’nun başkanı olduğu Hatay Toplum Gönüllüleri destek olmaya çalışıyor. Yapabildiği ölçüde, Ali Nurlu, engelli çiftin dramatik yaşam öyküsünü şöyle anlattı:
“Engelli çiftimizin trajik dramı… Meryem ve Mustafa… İkisi de engelli olan, dünyalar tatlısı bir çiftimiz. Okulda okuyan üç çocukları var. Tek gelirleri, Mustafa’nın aldığı engelli maaşıydı. O maaş da, kısa bir süre önce maalesef kesildi. Mutfakları yok, çocukların yatakları dahi yok. Bu dondurucu kış soğuklarında, yerde yatıyorlar. Çok yoksullar. Tek hayalleri, çocuklarını okutmak. Çoğu zaman, yarı aç yarı tok yaşıyorlar. Erzak, gıda, temizlik maddeleri, giyim, mont, ayakkabı, et ve tavuk gibi her türlü yardıma ihtiyaçları var. Beyaz eşyaları yok. Şu anda evlerinin çatısı çöktüğü için mecburen kiraya çıktılar. Bu pandemide kirayı ödeyebilecek bir durumları da yok.”
-Cemil Yıldız-