Engelliler Haftası’nda

Engelliler Haftası’nda

Engelsiz Özel Eğitim Merkezi Açılışı

Samandağ ilçesinde devam eden “Engelliler Haftası” kutlamaları kapsamında Özel Engelsiz Eğitim Merkezi açılışı yapıldı. Psikolog ve Aile Terapisti Mehmet Can, Zihinsel Engelliler Öğretmeni Ali Baklacı ve Özel Eğitim Uzmanı Naim Bahap ortaklığında kurulan Rehabilitasyon Merkezi’nin açılışına Samandağ Kaymakamı Murat Kütük, Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, Samandağ Belediyesi Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Kamacı, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Ateş, Kadın Dayanışma Derneği Başkanı Hülya Nehir, Samandağ ADD Başkanı Atiye Sönmez Erdoğdu, SAGAS Başkanı Gül Rencüs, Esnaf ve Kefalet Odası Başkanı Sait Kahiloğulları, muhtarlar, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Törende, Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, “Bütün renkler bugün burada bir aradayız. Hepimiz engelli olabiliriz. Engelli bireylere yönelik böyle bir merkezi ilçemize kazandırdıkları için Psikolog ve Aile Terapisti Mehmet Can, Zihinsel Engelliler Öğretmeni Ali Baklacı, Özel Eğitim Uzmanı Naim Bahap’ı tebrik ediyorum. Yaptığınız işi sevmeniz çok önemlidir. İşinizi severseniz başarılı olursunuz.Bu anlamda bu merkezin başarılı çalışmalar yapacağına inanıyorum. Toplum her kesiminden engelli kardeşlerimizi engelsiz bir hayata kavuşturmak önemlidir. Bu konuda hepimize bir görev düşüyor” dedi.
İşyeri sahiplerinden Psikolog Mehmet Can da, sadece Samandağ’da değil, Hatay’da ve hatta Türkiye’de örnek teşkil edecek bir kurum hayata geçirdiklerini anlattı. Açılışı gerçekleştirilen Eğitim Merkezi’ndeki personeller ve görev alanları şöyle:
* Zihin Engelliler Öğretmeni: Ali Baklacı,
* GATA’da ve Hidroterapi alanında uzman Soner Can,
* Uzman Fizyoterapisti Sevilay Abacı,
* Sorumlu Müdür Elif Çökmez,
* RAM, hastane ve evrak sorumlusu Yaşar Bahap,
* Zihin Engelliler Öğretmeni Zeynep Emir,
* Zihin Engelliler Öğretmeni Sinem Gümüş,
* Resim Öğretmeni Cansu Zubari,
* Diyetisyen Nazlıcan Yuva,
* Dil ve Konuşma Terapist Özge Aksoy,
* Sekreter Ezgi Müniroğlu,
* Grup öğretmenleri; Cemile, Neray ve Selda Hanım.
Bu arada, kurumda alt kategoride 5-6 kişinin daha görev yaptığı belirtildi.
-Cemil Yıldız-