Engellilerin yolunu da kapatmışız!

Engellilerin yolunu da kapatmışız!

Yayaları ise araç yoluna indirmişiz!

Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri çerçevesinde Antakya Şehir Müzesi’nin olduğu yere platform kurma çalışmaları yüzünden, kaldırım, yayalara kapatıldı. Yaşlısı, genci, öğrencisi, yoğun araç trafiğinin yanından ilerlemek zorunda kaldı. Engelliler mi?

Ne uyarı var, ne de kaldırımı kapatma karşılığında yola inmek zorunda kalan yayalar için güvenli ilerleyişi sağlaması gereken dubalar! Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri çerçevesinde Antakya Şehir Müzesi’nin olduğu yere platform kurma çalışmaları yüzünden, kaldırım, yayalara kapatılırken, oluşan görüntü yine eleştirilere neden oldu.
Ö.Ş. >> Bunu her zaman yapıyoruz. “Alıştık”, demeyeceğim. Aslında bize “alışın” diyenlere sinirliyim! Tamam, bir hazırlık var ve bu da önemli ama… Bunu da diğer insanları mağdur etmeden yapamıyor muyuz?
G.O. >> Her sabah bu alanı kullanan görme engelli birini görüyorum. O buradan nasıl geçti, bilmiyorum. Aslında bu engeli kaldırım boyunca koyanlar, “engelli vatandaşlar ne yapar” diye soruyorlar mı?
T.N. >> Yaptığınız şey, eğer mağduriyet yaratıyorsa, emin olun o şey ‘hizmet’ falan değil! Allah vermesin, ama bir kaza olsa, sorumluluğu kim üstlenecek? Araç mı hatalı olacak, yaya mı? Bence bu işi burada yapanlar!
-Tamer Yazar-