Enginar Bahçesinde İnceleme

Enginar Bahçesinde İnceleme

Tarım ve Orman İl Müdürü Çolakoğlu’dan Çiftçi Yahya Bulgurcu’ya Ziyaret…

Hatay Tarım ve Orman İl Müdürü Ergün Çolakoğlu, beraberinde Antakya İlçe Müdürü Murat Öcal ile birlikte, çiftçi Yahya Bulgurcu’nun enginar bahçesini ziyaret etti, incelemelerde bulundu.
Ziyarette bilgi alışverişinde bulunan İl Müdürü Çolakoğlu, “Çiftçilerimizin, bitkisel üretimde gerekli olan ekim, dikim, gübreleme, sulama, çapalama, ilaçlama ve hasat gibi konularda yaptıkları tüm faaliyetler kesintisiz olarak devam etmekte olup, tarımsal faaliyetlerin sürdürülmesinde, çiftçilerimizin ve tarım işçilerinin sokağa çıkma yasağından muaf tutulmasında gerekli izin ve tedbirleri alarak bayram boyunca faaliyetlerini sürdürebileceklerini dile getirdi.”
Antakya İlçe Tarım ve Orman Müdürü Murat Öcal, İlçe Müdürlüğü sınırları içerisindeki salatalık ve kabak hasadı yapan üreticileri de arazide ziyaret etti, bilgi alışverişinde bulundu.
İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü teknik personeli tarafından; gıda arzı ve gıda güvenliğinin sağlanması, tarımsal üretimin yönlendirilmesi, üretim alanlarında kontroller, gıda kontrol faaliyetleri yönündeki çalışmaların da bu kapsamda gayretli bir şekilde devam ettiği belirtildi. Mehmet ÖZGÜN