Erbakan’ın hedefinde Ekonomi Var

Erbakan’ın hedefinde Ekonomi Var

“Anadolu Buluşmaları” kapsamında Hatay’da gazetecilerle bir araya gelen Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, üretilen yerli ürünün yüzde 80’inin ham maddesinin ithal olduğunu söyledi, izlenen ekonomi politikalarını eleştirdi.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Hatay ziyareti içerisinde gazetecilerle de bir araya geldi.
“Anadolu Buluşmaları” kapsamında gerçekleştirdiği buluşmasında ekonomi başlığını ele alan Erbakan’ın hedefinde, ‘ithalata dayalı’ olduğunu ifade ettiği ‘iktidar politikaları’ yer aldı.
Antakya’da bir restoranda gerçekleşen programda konuşan Erbakan, ithalata bağlı bir ekonominin olduğunu savunurken, üretilen yerli ürünün yüzde 80’inin ham maddesinin ithal olduğunun da altını çizdi.
-SİYASİ ÇİZGİ-
Hatay’da, HRT Televizyonu’nun konuğu da olan Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Parti politikalarını ve izledikleri siyasi çizgiyi anlatırken, şu ifadelere yer verdi:
“Biz, Yeniden Refah Partimizi kurarken ilk başta, Milli Görüş çizgisinde yürüyeceğimizi ifade ettik ve ‘siyasete de zarafet ve nezaket getireceğiz’ dedik. Rencide edici, kırıcı, tahkir edici ve özellikle şahıslar üzerinden saldırgan bir siyaset asla yapmayacağız. Milletin derdine derman olma siyasetinde, doğruya doğru ve yanlışa da yanlış deme ve her zaman yumuşak, uygun bir üslup kullanma prensiplerini ifade ettik. Rahmetli Erbakan Hocamız, bunun en güzel örneğiydi. Milli Görüş siyasetini en güzel şekilde temsil eden kurucu lider, bu hususlarda her zaman hassastı.”
Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Türkiye’deki siyasetin bugünkü kutuplaştırıcı halinden vatandaşın da şikayetçi olduğunu dile getirdi. Tamer Yazar