Erdoğan’dan açılışlar

Erdoğan’dan açılışlar

-Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Antakya’da Yeni Stadyum, Antakya Mobilyacılar Sitesi ile çok sayıda tesisin açılışını yaptı, Ertuğrul Gazi Gemisi’nin gazlaştırma işlemini başlattı.

-Stat açılışında toplanan coşkulu kalabalığa hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu ülkede, Hatay nasıl ki işgalin acısını, özgürlüğün tadını, vatan hasretinin ne demek olduğunu çok iyi bilir, işte biz de bunu çok iyi bilen Hatay’a hizmetin ne demek olduğunu çok iyi biliriz. Onun için yapacağımız çok şey var” mesajını verdi.

Dün Hatay’a gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hatay Stadı’nın açılışında yaptığı konuşmada Büyükşehir Belediyesi’ni kastederek, alana gelirken “çakılı tek bir çivi” bile görmediğini kaydetti, “Maalesef, ana arterler bıraktığımız yerde kalmış, ama biz yola devam ediyoruz. İşte, arkamda 26 bin 600 kapasiteli Hatay Şehir Stadı. Biz, eserlerimizle konuşuruz, onlar ise sadece laf ederler” dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, alandakilere, kendisini büyük bir ilgiyle karşıladığı için teşekkür etti ve şöyle devam etti:
“Bir şey sorayım ya… Şu havalimanını kim yaptı? Kardeşlerim, havalimanından buraya, İskenderun’dan bütün şu yolları 3 gidiş-3 geliş, 2 gidiş-2 geliş, bu yolları kim yaptı? Diğerlerinin burada yaptığı bir yol var mı? Ama bizim işimiz, gücümüz bu.
Amik Ovası, sürekli taşkınlar altındaydı. Amik Ovası’nı da bu taşkınlardan kurtardık mı? Şimdi yeni barajlarla, kapalı su dağıtım sistemleriyle beraber, inşallah su sıkıntılarını tamamitle çözme noktasına geliyoruz. Onun da adımlarını atıyoruz. Ama unutmayın, bu ülkede Hatay nasıl ki işgalin acısını, özgürlüğün tadını, vatan hasretinin ne demek olduğunu çok iyi bilir, işte biz de bunu çok iyi bilen Hatay’a hizmetin ne demek olduğunu çok iyi biliriz. Onun için, yapacağımız çok şey var.”
-HATAY’A YAKIŞTI-
Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra Hatay Stadyumu açılışı ile Antakya Mobilyacılar Sitesi açılışlarını gerçekleştirdi ve kendi sınıfında son teknolojiyle inşa edilen Ertuğrul Gazi Gemisi’nin, ihtiyaca göre Dörtyol veya Saros Terminallerinde günlük 28 milyon metreküp kapasitesiyle gazlaştırma işlemi yapabilmesi işlemini başlattı.
Hatay Stadı’nın, 26 bin 600 kişilik kapasitesiyle şehre yakışır bir eser olduğunu bildiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “TOKİ tarafından inşa edilen bu güzel stadımızın, Bordo-Beyaz renkleriyle gönüllerimizde taht kuran Hatayspor’un başarılarının coşkusuyla şenleneceğine inanıyorum. Stadımızın, şehrimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.
-AÇILIŞI YAPILANLAR-
Dünkü törende açılışı gerçekleştirilen hizmet ve tesislerden bazıları şunlar:
Çevlik-Kale Mahalleleri arasındaki 26 kilometrelik yol, tarihi Hatay Meclis Binası’nın restorasyonu, Madenli Yat Limanı ve Su Sporları Merkezi, toplam 1281 dersliğe sahip 81 yeni okul yapımı ve 89 okulun deprem güçlendirmesi, 12 ASM, Belen Belediyesi Millet Bahçesi, 15 Temmuz Parkı ve Atatürk Parkı, Altınözü Belediyesi 15 Temmuz Milli İrade Parkı ve Millet Bahçesi. -Cemil Yıldız-