Erhan Aksay Turnuvası Başladı

Erhan Aksay Turnuvası Başladı

Pandemi nedeniyle iki yıl ara verilen Erhan Aksay Kurumlar Arası Futbol Turnuvası başladı. Turnuva, Cumartesi günkü açılış töreni ve şöhretler maçı ardından start aldı. Turnuvaya, bu yıl 64 takım katılıyor.

Cumartesi günü Esentepe sahasında düzenlenen turnuvanın açılışına spor, siyaset, akademi ve iş dünyasından isimler katıldı.

Törende konuşan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, turnuvanın açılış maçı öncesi yaptığı açıklamada, Hatay’ın tarih, kültür, gastronomi ve EXPO şehri olması yanında spor kenti olarak da öne çıktığını belirtti.

Savaş, konuşmasında şunları dile getirdi:

“Türkiye’nin en uzun soluklu amatör turnuvasını bu yıl da gerçekleştirmekten mutluluk duyuyoruz. Pandemi nedeniyle iki yıl ara vermemize rağmen, aynı heyecanla kaldığımız yerden devam ediyoruz. Umarım, maçlar Fair-Play ruhuyla oynanır ve hak eden takım turnuvayı kazanır. Turnuvaya katılan tüm takımlara başarılar dilerim.”

BAŞLAMA VURUŞU MEZİYET AKSAY’DAN

Turnuvada başlama vuruşunu, her yıl olduğu gibi, adına turnuva düzenlenen merhum Erhan Aksay’ın eşi Meziyet Aksay yaptı. Merhum Erhan Aksay’ın eşi Meziyet Aksay da pandemi sonrası turnuvanın yeniden yapılmasının sevincini yaşadığını söyleyerek, Lütfü Savaş ve Tertip Komitesi üyelerine teşekkür etti.

Erhan Aksay Kurumlar Arası Futbol Turnuvası’ndaki şöhretler karması arasındaki karşılaşmayı, eski hakemlerden Sabahattin Özen yönetti.

Kırmızı ve beyaz formalarıyla turnuvanın ilk maçını oynayan takımlar, Türk spor kamuoyuna dostluk ve kardeşlik mesajı verdi. Açılış maçında kırmızı takım, beyaz taktımı 3-2 yendi.

-Cemil Yıldız-