Erol Bilecik MTAL Öğrencileri yoktan yarattı:

Erol Bilecik MTAL Öğrencileri yoktan yarattı:

Atık Malzeme İle Kitaplık, Masa, Sandalye…

300 Okula da Kütüphane

Antakya Erol Bilecik Mesleki Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, atık malzemelerden yeni üretimlerle, ilimizde 300 okula kütüphane kazandırdı.

Erol Bilecik Mesleki Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, atıl durumdaki malzemelerle yaptıkları kitaplık, masa ve sandalyelerle, kent genelindeki 300 okula kütüphane kazandırdı. Atölyede çalışan 25 öğrenci, atık malzemeleri yeniden işleyerek, bunları kitaplık, masa, sandalye, sehpa ve rafa dönüştürüyor. Geri dönüşümle elde edilen ürünler, kütüphane ihtiyacı olan eğitim kurumlarına gönderiliyor.

Okul bünyesindeki atölyelerinde atık malzemeleri en iyi şekilde değerlendirdiklerini anlatan, Mobilya ve İç Mekan Tasarımı Alan Şefi Ahmet Zeytineli, bu malzemelerden geri dönüşümle, belirlenen okullara kitaplık, masa, sandalye, raf yaptıklarını belirtti.

Zeytineli, öğrencilerin, yapılan çalışmayla beraber hem mesleğin inceliklerini öğrendiğini, hem de atık malzemeleri değerlendirerek ekonomiye kazandırdığını aktardı. Kütüphanesiz Okul Kalmasın Projesi’yle, öğrencilerin yardımlaşma duygusunun da geliştiğini vurgulayan Zeytineli, “Kırıp sobada yakılacak veya çöpe gidecek atık malzemeleri değerlendirerek, kütüphaneye dönüştürüyoruz. Kütüphanesiz Okul Kalmasın Projesi kapsamında, 300 okula atık malzemelerden kütüphane kazandırdık. Öğrencilerimiz, projede görev aldığı ve ihtiyacı olan okullara katkıda bulunduğu için çok mutlu” diye konuştu.

-Mehmet Durmaz-