Eş şiddeti gören kadın mesajı:

Eş şiddeti gören kadın mesajı:

Çocuklarımla açız…

Antakya’da, eşi cezaevinde mahkum olan bir kadın, izinli süreçte eşinden şiddet gördüğünü öne sürdü. Ali Nurlu’nun başkanı olduğu Hatay Toplum Gönüllüleri Derneği’ne başvuran kadının, yine Dernek Yönetimi ve başkanına hitaben kaleme aldığı mesajları şöyle:
“Ali abi merhaba. Eşim ceza evindeyken izne çıktı. Ortada hiçbir neden yokken, beni, çocuklarımın önünde çok kötü dövdü. Bütün yüzüm, gözüm morardı. İstanbul’a zor kaçtım. Orada ablama sığındım. İzni bitince, cezaevine geri döndü, ben de Antakya’ya geldim. Onu şikayet ettim. Boşanmak istiyorum. Dava açmak için param yok. Avukat tutmak için param yok. Bodrum katında, 400 liraya kirada oturuyorum. 180 lira devletten çocuk yardımı alıyorum. Bunun haricinde, hiçbir gelirim yok. Ev sahibi, bu ayki kirayı ödeyemedim diye, beni çıkarmak istiyor.
2 aydır elektriğimi ödeyemedim. Kesme ihbarnamesi geldi. Evde çocuklara yedirecek hiçbir şeyim yok. Acilen kahvaltı, temizlik maddeleri, çok lazım. Çocuklar, bir yıldır benden lahmacun istiyorlar, yediremiyorum. Çocuğum anaokulu başlayacak. Okuldan aylık 70 lira aidat istiyorlar, birde bir sürü kırtasiye… Çok çaresizim. Çocuklarım küçük diye çalışamıyorum. Ne yapacağımı, nereye gideceğimi bilmiyorum. Çocuklarım aç yatıyorlar. Çoğu günler, küçük bebeğime süt ve cici bebe alamıyorum. Anneliğimden utanıyorum. Allah, kimseyi düşürmesin. Düşünce, hiç kimsesi olmuyor insanın. Yaşamak çok boş geliyor. Tek çarem sensin, Ali Abi. Ne olur, son bir defa çocuklarıma sahip çık.” -Cemil Yıldız-