Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Esen: “Can Atalay kararı bir hak gaspıdır”

DEVA Partisi İstanbul Milletvekili

DEVA Partisi İstanbul Milletvekili Elif Esen, Türkiye İşçi Partisi (TİP) Hatay Milletvekili Can Atalay’ın hak ihlali kararı sonrasında hala tutuklu bulunmasına tepki gösterdi. Esen, Yargıtay tarafından verilen kararın hukukun ihlali olduğunu belirtti.
Ülkenin hukuki sisteminde yaşanan bu durumu eleştiren Esen, Yargıtay’ın kararının, Türkiye’nin uluslararası itibarına zarar verdiğini söyledi.
Esen, yaşanan skandalın görmezden gelinmemesi ve sorumluluk alınması gerektiğini belirterek, iktidarı hukukun üstünlüğünü koruma ve Yargıtay’ın hukuk ihlallerine karşı önlem almak üzere göreve çağırdı. Halkın temsilcilerinin adil yargılanma hakkına vurgu yapan Esen, bu olayın ülke genelinde endişe yarattığını ifade etti.
Esen, açıklamalarının tamamında şu ifadelere yer verdi:
“Can Atalay kararı bir hak gaspı ve aynı zamanda ülkemizdeki hukukun ihlalidir. Can atalay milletvekili seçilme yeterliliğini elde etmiş ve milletvekili seçilmiştir. Ülkemizde Yargıtay eliyle yaşanan bu skandal hukukun görmezden gelinmesi ve ülkemizin bütün dünya ülkeleri arasında itibarının kaybı son derece üzücüdür. Biz iktidarı bu konuyla ilgili sorumluluk almaya ve Yargıtay’ın hukuku ihlal etmesinin önüne geçilmesi için görev başına davet ediyoruz.” (Adil Yeşildağ)