Eski Albay, bugünün Tuğgenerali Aras, Hatay’da…

Eski Albay, bugünün Tuğgenerali Aras, Hatay’da…

Bir dönem Hatay İl Jandarma Komutanlığı görevinde bulunan, daha sonra 30 Ağustos’ta Askeri Şura kararıyla Tuğgeneralliğe terfi eden Turgay Aras, görev yaptığı eski şehri Hatay’a 1 yıl sonra ‘Paşa’ rütbesiyle döndü.
Tuğgeneral Turgay Aras, İzmir Bornova Tugay Komutanı olarak önceki gün Hatay’a geldi ve Hatay Valisi Erdal Ata’yı ziyaret etti. Tuğgeneral Aras, Zeytin Dalı Harekatı’nda görev yapan komutan sıfatıyla, beraberindeki heyetle Vali Erdal Ata tarafından kabul edildi.
Tuğgeneral Aras ile bir süre sohbet eden Vali Ata, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Zeytin Dalı Harekatı’nda gösterdiği başarının her türlü takdiri hak ettiğini vurguladı ve Tuğgeneral Aras’ın şahsında bölgede görev yapan Mehmetçiklere teşekkür etti. Tuğgeneral Aras da nazik kabulünden dolayı Vali Ata’ya teşekkür ederek, Hatay Valiliği’nin Zeytin Dalı Harekâtı öncesi ve harekat sırasında ihtiyaç duyulan her konuda verdiği destekler için ayrıca teşekkürlerini iletti. Ziyarete, Hatay İl Jandarma Komutanı Albay Uğur Ertekin de eşlik etti. -Cemil Yıldız-