Eski Ramazanlar yaşatılıyor

Eski Ramazanlar yaşatılıyor

HBB’den Ramazan etkinlikleri tüm hızıyla devam ediyor

Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin, Ramazan Ayı’nda birbirinden farklı düzenlediği etkinliklerin tüm hızıyla devam ettiği belirtilirken, beğeni gören etkinliklerle ile eski Ramazanların yaşatıldığı ifade edildi. Hataylıların birlik, beraberlik ve kardeşliğini pekiştirmeyi hedeflediği bildirilen Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin, Ramazan Ayı boyunca Antakya Atatürk Parkı’nda Hatay halkına birbirinden keyifli etkinlikler düzenleyeceği dile getirildi.
Hayata geçirilen etkinlikler çerçevesinde, Hacivat ve Karagöz, meddah, orta oyunu, illüzyon, jonglör gibi gösterilere kadar birçok eğlenceyle iftar sonrasında buluşan Antakyalılar, gönüllerince eğlenme olanağı buldu.
Ayrıca çocukların eğlenmeleri için birbirinden güzel aktiviteler düzenlediği bildirilen HBB’nin, hokkabaz gösterisiyle çocukların beğenisini kazandığı belirtildi.
Etkinliklere gelen vatandaşlar meyan kökü, çocuklara pamuk şeker ve Osmanlı Macunu alabilirken ayrıca parkta kurulan yöresel ürün ve hediyelik eşya stantlarını gezerek alışveriş yapabilme imkanı buldu.
Mehmet ÖZGÜN

 

(Visited 1 times, 1 visits today)