Eski Vekil Akgöl, Vakıf İşhanı kamulaştırması için konuştu:

Eski Vekil Akgöl, Vakıf İşhanı kamulaştırması için konuştu:

Bir cepten öbür cebe…

Hatay eski Milletvekillerinden Hasan Akgöl, ilimiz gündemindeki Vakıf İşhanı’nın yeşil alana dönüştürülmek istenmesiyle ilgili çabalara, İktidar Milletvekilleri ve Vali’nin dahil edilmediği sürece çözüm bulunamayacağı görüşünde.
Eski Vekil Akgöl, Vakıf İşhanı yerinin kamulaştırılması için gerekli 35-40 Milyon Lira’nın devlet için cüzi bir para olduğunu kaydederek, “Kaldı ki bu para, devletin bir cebinden çıkacak, diğer cebine girecek” açıklaması yaptı.
Eski Vekil Hasan Akgöl’ün görüşleri şöyle:
“Antakya’da yaşayan herkesin ortak düşüncesidir, biliyorum. Gerek eski bir Milletvekili, gerekse vatandaş olarak, bir kez de ben üzerime düşen görevi yapmak istedim. Şu an Antakya’nın yarası olan, köprüdeki Vakıf İşhanı’nın yeri, bilmiyorum, kaç yıldır boş, atıl. Antakya halkı, burayı yeşil alan istiyor, ama yetkililer topu taca atıyor. Belediye, ‘param yok’ diyor. Hükümet yetkilileri ilgisiz kalıyor. Bir yandan da inşaat başlıyor. İnşaat başladı mı, artık dokunulamaz! Şehrin nefes alması, yeşil alan olması için tarihi bir fırsat, göz göre göre kaçıyor ve herkes sadece izliyor.
Eski gündüz sinemasının yeri için, restorasyon hariç 30 milyon bulunabiliyorsa, devletin malı olan Vakfın yeri de çok rahat çözülebilir. Büyükşehir Belediye Başkanımızın söylediğine göre, 35-40 Milyon Lira lazımmış. Bilmiyorum! Devletten çıkacak 35 Milyon Lira tekrar devletin kasasına gitmeyecek mi? Yani aslında bedel yok! Ama ilgilenen de yok.
Burada en büyük görev, Sayın Valimize düşmekte. Gündüz sinemasında yaptığı gibi, belediye ve iktidar yetkililerini bir araya getirecek, kangren yarayı tedavi edecek. Bilmiyorum, bir mülki amirinin bundan daha önemli ne işi olabilir. Antakya’nın nefes alan, bol yeşillikli bir şehir olması dileğiyle.”
-Cemil Yıldız-