Esnaf ve vatandaş çözüm bekliyor

Esnaf ve vatandaş çözüm bekliyor

Hatay halkı ve esnaf, ilimizde çekimleri devam eden Kalp Yarası dizisinin set araçlarından ve karavanlarından şikayetçi. Günlerdir Antakya Kurtuluş Caddesi’nde park halinde bulunan ve arka arkaya sıralanmış olan Kalp Yarası dizi ekibinin büyük araçları, hem trafiği meşgul ediyor hem de Kurtuluş Caddesi esnafını bir hayli rahatsız ediyor. Dükkan önlerini boydan boya kapatan onlarca aracın, günlük satış oranlarını dahi düşürdüğünü dile getiren Kurtuluş Caddesi esnafı, yetkililerden acil çözüm bekliyor.
Kalp Yarası dizi ekibinin karavanlarının büyüklükleri nedeniyle, Kurtuluş Caddesi’nden geçen toplu taşıma araçları da sorun yaşıyor ve bu durum, halkın yaşam faaliyetlerinin aksamasına neden oluyor.
Dizi ekibinin karavanlarından dolayı cadde üzerinde park yeri bulamayan araç sahipleri, araçlarını, Kurtuluş Caddesi’nin üst sokağında yer alan Cemalettin Tınaztepe İlkokulu’nun önüne park etmek zorunda kalıyor ve böylelikle, okullu çocukların da hareket alanı kısıtlamış oluyor.
Halk, bu zincirleme problemin çözümü noktasında, refah seviyesinin normale dönmesi için yetkililerden bir çözüm üretilmesini bekliyor. –Ahmet Doruk Alkan-

(Visited 1 times, 1 visits today)