Esnaf zor günler yaşıyor

Esnaf zor günler yaşıyor

Topal, “Battı-Çıktı”yı Vali’ye şikayet etti

CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal, Defne ilçesi Uğur Mumcu Bulvarı esnafı ile birlikte Hatay Valisi Erdal Ata’yı makamında ziyaret etti.
Milletvekili Topal, Büyükşehir ve Defne Belediyeleri tarafından başlatılan Uğur Mumcu Bulvarı’ndaki “Battı-Çıktı Projesi” sırasında tarihi eser çıkmasının ardından burada bulunan tarihi eserlerin taşınma işlemindeki yavaşlama yüzünden, aylardan beri bölgedeki esnafın ciddi sıkıntılar geçirdiğini ve bu sıkıntıların artık dayanılmaz boyutlara ulaştığını belirtti.
Topal, bu zorlukların geride kalması için de tarihi eserlerin çok acilen taşınarak çalışmaların başlatılması gerekliliğine dikkat çekti.
Milletvekili Topal, Vali ATA ile görüşmesinde, “Battı-Çıktı kavşak çalışmalarının yavaşlamasına neden olan bu durum, bölgede ticari faaliyet yürüten esnaflarımızın zor günler geçirmesine ve ticari anlamda kayba uğramalarına sebep vermiştir” dedi.
Milletvekili Topal, esnafın yaşadığı bu mağduriyetin giderilmesi hususunda Hatay Valisi Erdal Ata’dan ricada bulunurken, toplantıya İl Kültür ve Turizm Müdürü Hüsnü Işıkgör de katıldı.
Milletvekili Topal, görüşme ile ilgili olarak şunları söyledi:
“Görüşmede, proje dolayısıyla mağduriyet yaşayan esnafımızdan, talep edenlere, KOSGEB’in kredi sağlaması ve kamu bankaları ile sosyal güvenlik kurumlarına olan prim borçlarının ertelenmesi konusunda destek sağlanmasını dile getirdik.” -Cemil Yıldız-

(Visited 1 times, 1 visits today)