Esnafın sorunları masaya yatırıldı …

Esnafın sorunları masaya yatırıldı …

Samandağ ilçesinde düzenlenen toplantı ile esnafın sorunları masaya yatırıldı, çözüm önerileri sıralandı.

Samandağ ilçesinde faaliyet gösteren kasap esnafıyla istişare toplantısı yapan, Hatay Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanı Edip Kadıoğlu, yaşanan sıkıntılarla tespit etti.
Gıda üretimi ve satışı yapan iş yerlerine yönelik gerçekleştiren denetimlerin yanı sıra istişare toplantılarına büyük önem verdiği belirtilen HBB Zabıta Dairesi Başkanı Kadıoğlu, bölge esnafının yaşadığı sorunlara ve düşüncelerine kulak verdi.
Başkan Kadıoğlu önderliğinde gerçekleşen toplantıya HBB Mezbahalar Veterinerlik ve Gıda Kontrol Şube Müdürü Ahmet Kilisli, HBB 1. Bölge Zabıta Müdürü M. Alper Kılıçoğlu ve HBB Mezbahalar Veterinerlik ve Gıda Kontrol Şube Müdürlüğüne bağlı veteriner hekimler ve gıda mühendislerinin yanı sıra bölge esnafı katılım gösterdi.
Hatay’ın Büyükşehir statüsüne kavuşmasıyla birçok yönetmeliğin değiştiğini belirten Başkan Kadıoğlu, mezbahanelerimizde her şey kayıt altına alınarak etlerin hijyenik ve kaliteli şekilde tüketiciye ulaştırmamız isteniyor ifadesinde bulundu.
Başkan Kadıoğlu, konuşmasında; “Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından belirlenen kalite standartları ile vatandaşlarımıza hijyenik ortamlarda kesimi sağlanan etlerin ulaştırılmasını sağlıyoruz. Donanımlı veteriner hekimlerimiz ve kaliteli kadromuzla gerçekleştirdiğimiz çalışmalarımızı uyulması gereken yasal sorumluluklarımız çerçevesinde gerçekleştirerek vatandaşlarımızın sağlığını en ön planda tutuyoruz” diyerek yanlış kesimlerin ve antibiyotikli hayvanların vatandaşlar için ne kadar vahim bir durum arz ettiğinin de altını çizdi.
İnsan merkezli çalışmalar yaparak, vatandaşların ve esnafın ihtiyaçları doğrultusunda hizmet ürettiklerini belirten HBB Mezbahalar Veterinerlik ve Gıda Kontrol Şube Müdürü Ahmet Kilisli, toplantıda esnafın sorunlarını dinleyerek notlar aldı.
Mehmet ÖZGÜN

(Visited 1 times, 1 visits today)