Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Esnafın Yanında Olmaya Devam Edeceğiz

İskenderun 1 Nolu Esnaf

İskenderun 1 Nolu Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Şaban Kekeç, son dönemde yaşanan zorluklara rağmen esnafın yanında olduklarını belirtti. Kekeç, %25 olan kredilerin %29’a çıktığını ve plasmanların kesildiğini ifade etti. Ancak buna rağmen, dönen kredilerle bir süre için kredi vereceklerini söyledi.
Kekeç, “Bayağı sıkışıklığın olduğunu” ifade ederken, geri dönüşlerde büyük sıkıntılar yaşanmadığını vurguladı. Kooperatif olarak özellikle deprem sonrası esnafa destek verdiklerini belirten Kekeç, 200 milyon deprem kredisi verdiklerini ve bu kapsamda binlerce esnafa ulaştıklarını dile getirdi. Ayrıca, diğer kredi faiz oranlarını da paylaşarak, esnafa sağlanan desteklerin detaylarını aktardı.
Kredi başvurularının azaldığını ve talebin düştüğünü belirten Kekeç, geriye dönük ödemelerde de bazı değişiklikler yapıldığını söyledi. Bu değişiklikler arasında ödeme sürelerinin kısaltılması ve ödeme seçeneklerinin çeşitlendirilmesi olduğunu ifade etti.
Son olarak, KOSKEB kredilerine de değinen Kekeç, bu kredilerin 12’nci aydan sonra durdurulduğunu ancak şimdi yeniden peyder pey verilmeye başlandığını belirtti. Bu durumun esnafı biraz rahatlattığını dile getirdi. – Yusuf Cemil Karaçay-