Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Eşref Özkaya Siyasete Atılıyor

“Şehrimizin mevcut politik yüzlerine

“Şehrimizin mevcut politik yüzlerine bakıyorum da… Aralarında çalışkan bulduklarım da var, yerdiklerim de!”

Bir dönem Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Eşref Özkaya, siyasete atılıyor. İnşaat Mühendisi olan ve 30 yıl öncesinde, siyaset deneyimini belediye meclis üyeliği ile yaşayan Özkaya, amacının kente hizmet etmek olduğunun altını çizdiği kararının gerekçesi ile düşüncelerini şöyle aktardı:

“1994 senesinde, genç yaşımda, Antakya Belediye Meclis üyeliği ile atıldığım aktif siyasi hayatımı, milenyumda konjonktür gereği askıya aldım ve işimle birlikte lüzumlu gördüğüm sosyal etkinlikleri, çeşitli sivil toplum kuruluşları vasıtasıyla devam ettirdim. Bu her iki alanda kendimi anlatacak değilim. Siz hizmet edersiniz, övgüyü ve eleştiriyi toplumdan alırsınız. Halk, hakem ve muktedir olandır.
Kendinizi önemli sanmak, bir şey ifade etmez. Asıl olan, vicdani sorumluluklar ile fazla megalomaniye kapılmadan, alt yapımızı ortaya koyabilmektir.
Şehrimizin mevcut politik yüzlerine bakıyorum da… Aralarında çalışkan bulduklarım da var yerdiklerim de!
Yaşımın olgunluk döneminde bilgi, birikim ve deneyimlerimi harmanlayarak, kamu yararına, ‘yerel veya genel siyasette ben de varım’ demeye geliyorum. En azından mücadelenin içinde yer almak için çabalarken, mümkünatlar peşinde koşacağım. Baktım ki olmuyor, daha önce buradan sözünü ettiğim, hayalimdeki kitabımı yazmaya koyulacak ve mesleğimle ilgileneceğim.
Bilinmesini isterim ki, derdim herhangi bir koltuk veya mevkii hiç değil. Amacım, fayda sunmak ve elimi taşın altına koymak. Mevcut durumda hiçbir Parti üyesi değilim. Aşağı yukarı hayat görüşüm belli. Uygun bir çatı altında olmak lazım elbette. Yakın olanları takip etmekteyim. Hata yapacak zaman yok.
Konuyla ilgili, siz dost ve arkadaşlarımın objektif yorumları, kararıma kati yön verecektir. Sağlıklı günler dilerim.”
-Cemil Yıldız-