Faaliyetleriyle ilgili bilgilendirmede bulundu

Faaliyetleriyle ilgili bilgilendirmede bulundu

Söz vermediğimiz hizmetleri bile yaptık

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, bir tv. programında yaptığı konuşmada, faaliyetleriyle ilgili bilgilendirmelerde bulundu.
Seçim vaatlerinin tamamını yerine getirdiğini belirten Başkan Kimyeci, konuşmasında şunlara değindi:
“Seçim öncesinde söz verip de yapmadığımız hizmetimiz yok. Aksine seçim vaatlerimiz içerisinde olmamasına rağmen hayata geçirdiğimiz pek çok hizmetimiz var. Kardeşinle Sevgiyle Paylaş bu hizmetlerimizden bir tanesi. Engellilere yönelik akülü araç desteği, çocuk bakım evi kreş, çorba evi, Gönül Sofraları, Evde Temizlik ve Evde Bakım Projemiz, İbadethane Temizliği hizmetlerimizi söz vermediğimiz, vatandaşımıza layık olarak düşünerek ilaveten hayata geçirdiğimiz projelerimiz olarak devam ediyor.
Söz verdiğimiz projeler başında Fen İşleri hizmetlerimiz geliyor. Öncelikli olarak yolların düzenlenmesi, yeni yolların açılması çalışmalarını gerçekleştirdik. 187 iş makinemiz ile tüm bu hizmetlerimizi gerçekleştirdik. Tabi bu kadar iş makinesi olunca bu makinelerin bakımı, onarımı başlı başına bir problem başlı başına bir güçlük oldu. Bu nedenle Makine İkmal tesisimizi kurduk ve tüm bu makinelerimizin bakım ve onarımını burada gerçekleştiriyoruz.”
Her safhasında Bakanlık onayı var …
Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında yıkılan binalar ile ilgili ayrıntılı bilgiler veren Başkan Kimyeci, “ Kentsel Dönüşüm projemiz başta vatandaşlarımızın, teknik kadromuzun, milletvekillerimizin destekleri, Çevre ve Şehircilik Bakanımız ve ekibinin onayları ve Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları ile bugünlere çok hızlı bir şekilde geldi. Muhalefet kanalının geçmiş olduğumuz seçimlerde bunu istismar etmesi, vatandaşımızdan daha fazla oy alabilmek kaygısı ile bu iddiaları ortaya attılar. Bizlerin tüm bu sıkıştırmalarına rağmen mesafe almamız onları rahatsız etti. Oysa ki bu hükümetimizin, bakanımızın, değerli vekillerimizin ve halkımızın destekleri ile ilerleyen bir proje olduğu herkes tarafından bilinen bir mevzu. Hükümetin desteklediği, bakanlığın her bir safhasının en üst düzeyde inceleyerek onay verdiği bir proje. Dolayısıyla her bir noktadan proje hazırlanmasından, onayına varıncaya kadar her safhasında bakanlık onayından geçerek bu noktaya geldik” dedi.
En zor ve en hızlı ilerleyen proje …
Başkan Kimyeci, her daim projede vatandaşların mağduriyet yaşamamaları, evi olana ev, metrekareye metrekare, hatta mümkünse aynı sokakta oturabilecekleri şekilde yeniden planlanması konusunda devlet tecrübesi, belediyecilik tecrübesi ve teknik bilgisi dahilinde Sayın Özhaseki’nin, yol gösterici olduğunu ifade etti.
Başkan Kimyeci, Özhaseki’nin projenin başından sonuna kadar her aşamasından haberdar olduğunu, kendilerinin onayı olmadan tek bir imza atılmadığını, vatandaşların hakları neyse son kuruşuna kadar verildiğini söyledi ve bu projenin Türkiye’nin en büyük, en zor ancak en hızlı ilerleyen kentsel dönüşüm projesi olduğunu ifade etti. Başkan Kimyeci, ayrıca Kentsel Dönüşüm projesinin etaplar halinde gerçekleştirileceğini, ilk etabın inşasına en kısa sürede başlanacağının da müjdesini verdi.
Görev layık olana verilir …
Başkan Kimyeci, programın sonunda yerel seçimlerdeki adaylık durumu ile ilgili bilgiler aktardı ve şunlara vurgu yaptı:
“Öncelikli olarak AK Parti ailesinde görev istenmez, verilir. Görev layık olana verilir.
İşin ehli, bilgi birikimi olan, tevazu sahibi olan ve milletine hizmet etmeyi kendinde heyecan ve bir şeref kabul eden anlayışta olan kardeşlerimize görev verilir. Bu bağlamda inşallah bizim açımızdan önemli olan Ak Parti ailesinden milletimizin teveccühleriyle ve takdirleriyle görev alacak olması.
Bizim için esas olan halkımızın yerel yönetimler bağlamında hizmetin en iyisine ulaşmasını tesis etmek. Bu açıdan biz bu güne kadar gayret ettik.
Bu konuda tek karar verme yetkisi Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dadır. Sayın Cumhurbaşkanımız bizim nerde durmamızı uygun görürse biz orada görevlerimize kaldığımız yerden devam ederiz. Bu açıdan bizim başkan olmak ya da olmamak konusunda özel bir arzumuz yok. Mevcut projelerimizin devamını gerçekleştirmek noktasında her belediye başkanı tekrar bir görev alma arzusundadır o açıdan ben takdirlerin milletimizde ve Sayın Cumhurbaşkanımızda olduğunu tekrar ifade ediyorum.” -Mehmet ÖZGÜN-