Fazla sevinemedik…

Fazla sevinemedik…

AKP İl Başkanı ATIÇ, referandumda Hatay’da daha yüksek oranda ‘EVET’ oyu beklediklerini söyledi…

AK Parti Hatay İl Başkanı Ahmet Atıç, referandumda Hatay sonuçlarının değerlendirmesini yaparken, “Geçtiğimiz hafta Ankara’daydık. Orada edindiğimiz değerlendirmelerde fazla sevinemedik. Ümit ederdik ki daha yüksek oranlar çıksın. Ama Türkiye ile kıyasladığınız zaman, hamdolsun iyi bir çizgi ve iyi bir grafik ortaya koyduğunu görüyoruz. O yüzden kendinizi başaralı görebilirsiniz” dedi.
Partililerle yemekli toplantıda buluşan İl Başkanı Ahmet Atıç, geçtiğimiz hafta sonunda Ankara’da gerçekleştirdiği ziyaretler hakkında Parti yönetimini bilgilendirdi. Gerçekleştirilen toplantıda konuşan Başkan Atıç, AK Partililerin arasına fitne sokmaya çalışanların asla başarılı olmayacağını, birlik ve beraberlik ortamının süreceğini söyledi.
AK Parti İl Başkanı Ahmet Atıç, referandumda Hatay sonuçlarını ise şöyle değerlendirdi:
“Hatay genelinde referandum sırasında oy kullanılan 2815 sandığın hepsinden ‘evet oyu’ çıkarmayı başardık. Bu sonuç, AK Parti Hatay teşkilatının kampanya dönemi boyunca çok iyi çalıştığını göstermektedir.
60 ilde ‘evet’ oyunun çıkmadığı sandıklara da rast gelinmiştir. Hatay’da bulunan 2815 sandığın tamamında ‘evet’ oyu çıkmıştır. Bu, teşkilatın; bütün noktalarıyla, bütün ilçeleriyle ve bütün unsurlarıyla sandıklarına hâkim olduğunu, tedbir aldığını, sandık güvenliğinin en yüksek seviyede tuttuğunun bir nişanesidir.
Türkiye’nin ‘hayır’ oyu anlamında birinci ve ikincisinin Hatay’da barındırıldığı bir coğrafyada bütün sandıkların tamamında ‘evet’ oyuna denk geliyoruz. Çok badireli süreçlerden geçtik. Adam ‘hayır’ oyu vermek için çalışma yapıyor, ‘evet’ oyu az çıksın diye mücadele ediyor. Seçim akşamı ‘evet’ oyu az çıktı deyip Ak Parti teşkilatlarına fitne sokmaya çalışıyor.
Bunun adına, ‘dinime söven Müslüman olsun’ derler. Sana ‘hadi oradan’ derler. Sen bu bahçede yer alamazsın. Çünkü bahçe, bugüne kadar fitne ortamının büyümediği, fitne tohumlarının yeşermediği bir coğrafyadır. Allah fitneden uzak tutsun. Mevlam, birliğimizi ve beraberliğimizi daim kılsın.
Türkiye tarihinde inşa faaliyetleri olarak temelleri attığımız 16 Nisan’ın her bir harcında, her bir çakıl taşında alın terinizin olduğunu düşünüyorum. 21 Mayıs’taki olağanüstü kongremizde Hatay olarak her zamanki gibi katkıyı vereceğiz. Seçim biter, ama teşkilatlarda ‘non-stop’ çalışma vardır. Arabada kontağı kapatma yoktur. Bir sonraki hedefe doğru yavaş yavaş yol kat eder. Şimdiden önümüzdeki seçim takvimi için ilmik ilmik hasbi çalışacağız. Birbirimizle didişmeyeceğiz.”-Cemil Yıldız-

(Visited 1 times, 1 visits today)