FB Başkanı Koç ve Bilecik Hatay BŞB’de

FB Başkanı Koç ve Bilecik Hatay BŞB’de

Salı akşamı ilimizden ayrılan Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç ve Yönetim Kurulu üyeleri, aynı gün öğleden sonra, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ı makamında ziyaret etti. Büyükşehir Belediyesi’nin tarihi taş binasında gerçekleşen buluşmada, dostluk rüzgârları esti. Kent merkezindeki belediye, postane ve banka gibi tarihi binaları misafirlerine tanıtan Lütfü Savaş, Hatay’ın zengin mirasını Fenerbahçeli yöneticilere detaylı bir şekilde anlattı.
Fenerbahçeli yöneticilerin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Lütfü Savaş, şunları söyledi:
“Başkanımızı, Yönetim Kurulu üyelerimizi şehrimizde ağırlamaktan dolayı çok mutluyuz. Geçmişten gelen dostluğumuzu sürdürmekten onur duyuyoruz. Maçta, 90 dakikalık rekabetimiz olacak, ama sonrasında dostluğumuz devam edecek. İki gündür şehrimizde olan Fenerbahçe kafilesi, Hatay’ın adının duyulmasına vesile oldular. Kendilerine, ziyaretleri için çok teşekkür ederiz” dedi.
ALİ KOÇ TEŞEKKÜR ETTİ
Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç da, Lütfü Savaş’ın ve Hatay halkının misafirperverliğinden etkilendiklerini belirtti ve “Hatay’a geldiğimizden itibaren büyük bir ilgiyle karşılandık. Medeniyetlerin buluştuğu bir kentte olmaktan dolayı çok mutluyum. Dostluğunuz ve misafirperverliğiniz için şahsım ve Yönetim Kurulu arkadaşlarım adına teşekkür ederim” dedi.
ALİ KOÇ MÜZE OTELDE
Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, Müze Otel’i çok beğendiğini ve Hatay’ın turizm potansiyelinin çok yüksek olduğuna vurgu yaparak, “Hatay, Türkiye’nin 1 numaralı, dünyanın sayılı turizm merkezlerinden biri. 20-25 yıl sonra, burası tüm değerleriyle çok gelişecek” dedi.
Fenerbahçe heyetinin Hatay Büyükşehir Belediyesi ziyaretinde, Milletvekili Mehmet Güzelmansur da hazır bulundu. -Cemil Yıldız-