FB Heyeti Atso’da

FB Heyeti Atso’da

Ali Koç başkanlığındaki Fenerbahçe (FB) yönetici heyeti, dünkü temasları arasında, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası’na (ATSO) da bir ziyaret gerçekleştirdi.
Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Başkan Vekili Erol Bilecik ve Kulüp yöneticilerini ağırlayan ATSO Başkanı Hikmet Çinçin’e; AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, AK Parti Hatay İl Başkanı Mehmet Yeloğlu ve Hatay Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (HESOB) Başkanı Abdülkadir Teksöz de eşlik etti.
ATSO Başkanı Hikmet Çinçin, Fenerbahçe gibi köklü bir camianın başkan ve yöneticilerini medeniyetler şehri Hatay’da ağırlamaktan büyük bir mutluluk duyduğunu kaydederken, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, ATSO tarafından kurulması planlan Hatay Müzesi’nin eserlerinin bir kısmını inceledi ve eserleri çok beğendiğini söyledi.
ATSO Başkanı Hikmet Çinçin, konuklarına, ATSO olarak coğrafi işaretleme aldıkları ürünleri de tanıttı. Tanıtılan ürünler; Künefe, Antakya Sürküsü, (Çökeleği), Kağıt Kebabı, Tuzlu Yoğurt ile müzik enstrümanı NEY oldu.
Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, gastronomi alanında coğrafi işareti alınan ürünlerin tadına tek tek baktı. Hatay’ın lezzetlerini çok beğendiğini söyleyen Ali Koç, böylesi önemli değerlerin coğrafi işaretlerinin alınmış olmasının değerli olduğuna vurgu yaptı.
ATSO başkanı Hikmet Çinçin, daha sonra Ali Koç ve Erol Bilecek’e Samandağ Ney’i hediye etti.
-Cemil Yıldız-