Ferman Buldu

Ferman Buldu

Eğitimli köpek; Yayladağı’nda 24 kg, Samandağ’da 16 kg ESRAR buldu. Jandarma, Yayladağı-Gözlüce ile Samandağ-Eriklikuyu’da FERMAN adlı eğitimli köpekle yaptığı aramalarda toplam 40 kg ESRAR ele geçirdi, 2 kişi gözaltına alındı.

Jandarma Narkotik ekipleri, Yayladağı ilçesinde 24 kg, Samandağ ilçesinde ise 16 kg olmak üzere, iki ilçedeki nokta operasyonlarında toplam 40 kg esrar ele geçirdi. Olaylarla ilgili 2 kişi yakalanıp gözaltına alındı.

Hatay İl Jandarma Komutanlığı tarafından uyuşturucu madde kaçakçılığı ile mücadele kapsamında yapılan çalışma sonucunda, Yayladağı ilçesi Gözlüce Mahallesi’nde ikamet eden M.S. isimli şahsın Yukarı Çinli Mahallesi’nde bulunan zeytin bahçesinde, Hatay İl Jandarma Komutanlığı KOM Şube Müdürlüğü ile Yayladağı İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince, 8 Ağustos Pazartesi günü, uyuşturucu madde arama köpeği Ferman ile yapılan arama sonucunda, boyları 1 metre ile 5 metre arasında değişen 182 kök kenevir bitkisi, 24 kg kubar esrar ve 1 adet elektronik terazi ele geçirildi. Olay sonrası, şüpheli M.S. gözaltına alındı.

SAMANDAĞ-ERİKLİKUYU’DA 16 KG ESRAR

Hatay İl Jandarma Komutanlığı’nca, uyuşturucu madde kaçakçılığı ile mücadele kapsamında yapılan bir başka çalışma sonucunda, Samandağ ilçesi Eriklikuyu Mahallesi’nde ikamet eden M.B. isimli şahsın portakal bahçesinde, Samandağ İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince 8 Ağustos Pazartesi günü yapılan arama sonucunda, boyları 30 cm ile 400 cm arasında değişen 168 kök kenevir bitkisi ve 16 kg kubar esrar ele geçirildi.

Jandarma, Eriklikuyu’daki olayla ilgili olarak tarla sahibi M.B.’yi yakalayıp gözaltın aldı. -Cemil Yıldız-