Festival bugün başlıyor

Festival bugün başlıyor

Gösterimde Hatay da var

6. Boğaziçi Film Festivali 26 Ekim’de başlıyor. 3 Kasım’a dek sürecek festival, Türkiye ve dünya sinemasının en yeni örneklerini ve usta isimlerini İstanbullu sinemaseverlerle buluşturacak. Hataylı Yönetmen Semir Aslanyürek’in KAOS adlı filmi de Festival’in gösterimleri arasında.

Bu yıl 6. yaşını kutlayacak Boğaziçi Film Festivali, bugün başlıyor! Türkiye ve dünya sinemasının en yeni ve ödüllü örneklerini İstanbullu sinemaseverlerle buluşturacak festival, ulusal ve uluslararası yarışması, yerli sinemacılara özel sunduğu Bosphorus Film Lab desteği ve özel konuklarıyla sinemayla dolu bir hafta yaşatacak. Bent Hamer, Sergei Loznitsa, Paulo Branco gibi usta isimleri İstanbul’da ağırlayacak 6. Boğaziçi Film Festivali’nde 41 ülkeden 90 yönetmenin toplam 88 filmi gösterilecek! Festival kapsamında Hatay’ı yakından ilgilendiren kısım ise Hataylı Yönetmen Semir Aslanyürek ve çekimleri Hatay’da gerçekleşen filmi, ‘KAOS’ olacak.
-10 FİLM-
Festivalde bu yıl 10 film jüri karşısına çıkacak filmler şöyle sıralanıyor:
Semir Aslanyürek’in “Kaos”, Banu Sıvacı’nın “Güvercin”, Burak Çevik’in “Tuzdan Kaide”, Cafer Özgül’ün “Sükut Evi”, Mahmut Fazıl Coşkun’un “Anons”, Murat Düzgünoğlu’nun “Halef”, Özkan Çelik’in “Babamın Kemikleri”, Ramin Matin’in “Son Çıkış”, Sefa Öztürk’ün “Güven” ve Vuslat Saraçoğlu’nun “Borç”…
Bu arada, Cafer Özgül’ün “Sükut Evi” adlı filmi dünya prömiyerini festival kapsamında yaparken, Ramin Matin’in Tokyo Uluslararası Film Festivali’nde dünya prömiyerini yaptığı filmi “Son Çıkış”, Türkiye’de ilk kez Boğaziçi Film Festivali’nde gösterilecek. Yarışmada ayrıca, “Anons”, “Babamın Kemikleri”, “Güven” ve Semir Aslanyürek’in “Kaos” adlı filmi de İstanbul prömiyerlerini festivalde yapıyor olacak.
-BİLETLER-
Uluslararası Boğaziçi Sinema Derneği ve İstanbul Medya Akademisi tarafından düzenlenen 6. Boğaziçi Film Festivali, bu yıl 26 Ekim-3 Kasım 2018 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleşecek ve gösterimler Atlas, Beyoğlu ve Kadıköy sinemalarında yapılacak. Kısa Film gösterimleri için tüm biletler 5 TL, uzun metraj filmler içinse Tam biletler 12:00 ve 16:00 seansları için 10 TL, 19:00 ve 21:30 seansları için de 15 TL olarak satılacak. Öğrenciler için uzun metraj filmlerin biletleri tüm seanslarda 5 TL olacak. 16 Ekim’de satışa sunulacak festival biletleri ise mobilet.com’da satışa sunulacak. -Tamer Yazar-