Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Festivalin gündemi de Seçimler

Samandağ Evvel Temmuz Festivali

Samandağ Evvel Temmuz Festivali kapsamında, HDP Adana Milletvekili Tülay Hatimoğulları ile CHP Milletvekili Yıldırım Kaya, “Çoklu Kriz Düzeni ve Seçimler” panelinde konuştu.

22. Evvel Temmuz Festivali kapsamında, ‘Çoklu Kriz Düzeni ve Seçimler’ başlıklı bir panel düzenlendi. HDP Adana Milletvekili Tülay Hatimoğulları ile CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya’nın katıldığı panelde, konuşmacılar, yaklaşan seçimleri ve olası sonuçlarını masaya yatırdı.

Moderatörlüğünü Dr. Selim Matkap’ın yaptığı, HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Tuncer Bakırhan, Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi (SYKP) Eş Genel Başkanları Cavit Uğur ve Canan Yüce, CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal’ın da dinleyici olarak katıldığı panele katılım yoğun oldu.

-MÜCADELE MESAJI-

Panelde ilk olarak konuşan, HDP Adana Milletvekili Tülay Hatimoğulları, ‘Demokrasi İttifakının’, toplumun bütün sorunlarını çözecek tek adres olduğunu ifade ederek, “Bu irade, bu toplumda var. Ekonomik krizin sonu, İstanbul Sözleşmesi’nin geri gelmesi, gençlerin iş bulması, ifade özgürlüğünün yaşanabilmesinin koşulu, birlikte hareket etmekte geçiyor. Barış, özgürlük ve demokrasi, ancak ve ancak mücadele ederek gelecektir” dedi.

-SİYASAL KRİZ-

CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya da konuşmasında, Türkiye’de siyasal bir krizin olduğunun altını çizdi, birlikte verilecek bir mücadeleyle bu krizin ortadan kaldırılabileceğine işaret etti.

-Haber/Tamer Yazar-