Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Feyzioğlu’na ‘açıklama tepkisi’

Eski Baro Başkanı Dönmez’den

Eski Baro Başkanı Dönmez’den

Hatay Barosu eski Başkanı Ekrem Dönmez, “Paralel Baro düzenlemesine karşı çıkan ve yürüyen Baroları hedef gösteren…” diyerek, Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu’na düne dair yaşananları hatırlattı.

Geçtiğimiz günlerde Konya, Afyon ve Ankara’da Kürt vatandaşlara yönelik gerçekleşen bazı saldırılar üzerine açıklama yapan 15 İl Barosu’nun bazı medya organları tarafından hedef gösterilmesine tepki gösteren Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, “İnsan haklarının korunması ve geliştirilmesi, Baroların kanuni görevleri arasındadır. Bu sebeple, söz konusu olaylarla ilgili kaygılarını dile getiren ve uyarılarda bulunan Barolarımızı hedef yapmaya yönelik bir kısım medyada çıkan yazıları yanlış buluyoruz” açıklamasında bulundu.
-BAY BAŞKAN!-
15 Baro (Adıyaman, Dersim, Muş, Ağrı, Diyarbakır, Siirt, Batman, Hakkari, Şanlıurfa, Bingöl, Kars, Şırnak, Bitlis, Mardin ve Van) için yapılan bu destek açıklamasına işaret eden ve durumu da geçmiş dönemde yaşananlara dikkati çekerek değerlendiren isim ise Hatay Barosu eski Başkanı Av. Ekrem Dönmez oldu. Bu konudaki kısa notunu sosyal medya hesabı üzerinden paylaşan Dönmez, “Paralel Baro düzenlemesine karşı çıkan ve yürüyen Baroları hedef gösteren, terörist ilan eden ve bunu da o dönem ekranların sonuna kadar kendisine açıldığı iktidara yakın medya kuruluşlarında yapan Bay Başkan, yanlıştan bahsediyor!” dedi. Tamer Yazar