Fiba Plaketi Lütfü Savaş’a

Fiba Plaketi Lütfü Savaş’a

Hatay Büyükşehir Belediyespor Başkanı Zekiye Barutçu Yiğitbaşı, geçtiğimiz hafta içinde ev sahipliği yaptıkları EURO Women Turnuvası sonrası, kendilerine FIBA Delegesi Giorgi Piperkov tarafından verilen plaketi, Kulübün Onursal Başkanı Hatay BŞB Başkanı Lütfü Savaş’a takdim etti.
FIBA Delegesi Giorgi Piperkov tarafından verilen plaketi Lütfü Savaş’a takdim eden Yiğitbaşı, Başkan Savaş’ın spora ve sporcuya verdiği katkının, Avrupalı Kulüp Yöneticileri tarafından da takdirle karşılandığını belirtti ve şunları söyledi:
“Onursal Başkanımız Lütfü Savaş ve Yönetim Kurulu üyelerimizin takdiriyle, Kulüp Başkanı seçildim. Yönetim Kurulumuzda 4 kadın yer alıyor. Başkanımızın kadınlara, gençlere, sporculara ve spora verdiği katkı ve Hatay’ı spor kenti yapma başarısı, Avrupa’da karşılık buluyor.
Turnuvada mücadele eden Rusya temsilcisi Spartak MR Vdnoje’nin takım menajeri Steve Kostalas, Başkanımızın çabaları ve nazik ev sahipliği için hediye takdim etti. Hatay’ın birçok kente örnek olduğunu belirterek, teşekkürlerini iletti.”
Hem Rus temsilcisinin hediyelerini, hem de FIBA tarafından verilen plaketi kabul eden Lütfü Savaş, spora ve sporcuya katkı vermeye devam edeceklerini bildirdi, ayrıca Hatay’ın spor kenti unvanını ileri taşımak için uluslararası organizasyonlara daha fazla ev sahipliği yapması gerektiğinin üzerini çizdi. -Cemil Yıldız-