Finalistler Defne’den

Finalistler Defne’den

63 Ülkenin katıldığı “8. Uluslararası Turizm Karikatürleri” Yarışması’nda, İlker Mansuroğlu ile Ezgi Gürbüz finale kaldı.
Türkiye’nin de yer aldığı ve 63 ülkenin katıldığı 8.Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışması’nda finalistler, ilimiz Defne ilçesinden… Defneli Karikatür Eğitilmeni İlker Mansuroğlu ile öğrencisi Ezgi Gürbüz, finalist iki isim oldu.
“Yetişkin ve Gençler” olarak iki ayrı kategoriden oluşan ve ‘Turizmin Geleceği’ konulu karikatür yarışmasına katılan Defne Belediyesi Gençlik Kültür ve Sanat Evi Karikatür Hocası İlker Mansuroğlu ve öğrencisi Ezgi Gürbüz, yapılan elemelerde finale kaldı.. Ön Değerlendirme Seçici Kurul üyelerinin İstanbul’da yapılan toplantıyla belirledikleri finalistlerin arasında, Defne Belediyesi Gençlik Kültür ve Sanat Evi hocası İlker Mansuroğlu ile 18 yaş altı kategorisinde yarışan öğrencisi Ezgi Gürbüz’ün yer alması Defne’yi gururlandırdı.
Defne’den finalist karikatürcü çıkmasının kendilerini gururlandırdığını söyleyen Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman, şu değerlendirmeyi yaptı:
“Çocuklarımıza ve gençlerimize adadığımız Gençlik Kültür ve Sanat Evi’mizde hayal dünyalarının aralandığı karikatür dersleri her zaman çok ilgi gören bir ders oldu. Karikatür Hocamız İlker Mansuroğlu ve öğrencimiz Ezgi Gürbüz’ün yarışmada finale kalmalarından ötürü gururluyuz. Başarılarının devamıyla, bu yarışmadan birincilikle ayrılmalarını diliyoruz. 63 ülkenin katıldığı yarışmada finale kalan isimler arasında Defnelilerin olması bizim için ayrı bir övünç kaynağı.” -Cemil Yıldız-