Fiyatlar El Yakıyor

Fiyatlar El Yakıyor

Gıdadan giyime, ulaşımdan sağlığa, eğitimden diğer giderlere her şey birkaç ayda % 50-70 arttı.  CHP İlçe Başkanı ve Partililere, gittikleri her yerde hayat pahalılığı ve işsizlikten dert yanıldı.

Antakya CHP İlçe Başkanı Ümit Kutlu ile Partililerin, kent içindeki semt pazarları, çarşı esnaf gezi ve ziyaretlerinde, vatandaş, hayat pahalılığı ile işsizlikten dert yandı. Esnaf, sattıkları malı almak istediklerinde, % 40-50 zamlı alabildiklerini söylerken, semt pazarındaki üretici ve satıcılar da, “Ekemiyoruz, ektiğimizin de karşılığını alamıyoruz. Üretici mahvoldu!” dedi.

Yaptığı ziyaret ardından bir açıklama yapan, CHP Antakya İlçe Başkanı Ümit Kutlu, şunları söyledi:

“Pazarcı işsizlikten, vatandaş pahalılıktan şikayetçi. AKP hükümetinin uyguladığı yanlış ekonomi politikaları yüzünden, özellikle son bir kaç yılda vatandaşın alım gücü yarı yarıya düştü. Vatandaş, işsizlik ve geçim sıkıntısıyla boğuşuyor. Ülkemizin erken bir seçime ve ardından hızlı bir şekilde, ayağı yere sağlam basan ekonomik reforma ihtiyacı var.” 

                Antakya CHP İlçe Başkanı Ümit Kutlu, çarşıda-pazarda halkın büyük sıkıntı içinde olduğunu gözlemlediklerini belirterek, şunları aktardı:

                “Yoksulluğu ve geçim sıkıntısını bu ülkenin kaderi olmaktan çıkartacağız. Türkiye, çok güçlü bir devlet. Doğal kaynakları çok olan zengin bir devlet. Yeter ki yönetenler, mekanizmayı adaletli ve düzgün yönetsinler. Ülkenin kaynaklarını birilerine peşkeş çekmek yerine, halka aktarsınlar.  Ülkeyi çok hızlı bir şekilde düzlüğe çıkarmak zor değil. Cumhuriyet Halk Partisi, bütün kadroları ile iktidara hazır. Ülkenin sorunlarını ve çözüm yollarını çok iyi biliyor, ülkeyi küllerinden yeni ağaya kaldırmak için, fakirliği vatandaşın kaderi olmaktan çıkarmak için, adaleti tesis etmek için ilk seçimi sabırsızlıkla bekliyoruz.”

-Cemil Yıldız-