Fuarın Künefeleri

Fuarın Künefeleri

Pakdemirli ve Hisarcıklıoğlu’na özel

Hatay’ın tescilli künefesini, katıldığı fuar organizasyonlarında tanıtmasıyla bilinen Tevfik Akar, Biga Gıda Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı Açılış Töreni’ne de renk ve lezzet kattı.

Çanakkale’de bu yıl 15’incisi düzenlenen Biga Gıda Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı Açılış Töreni’ne, Antakya’nın tescilli tatlısı künefenin altın sarısı rengi ve lezzeti de katıldı. Açılışı gerçekleştirilen Fuar’ın künefe standı ise Hatay’ın tescilli künefesini, katıldığı fuar organizasyonlarında tanıtmasıyla bilinen Tevfik Akar tarafından hazırlandı.
Katılımın yoğun olduğu açılışın künefe kısmını hareketlendiren an, özel olarak hazırlanan künefe tepsilerine şire dökme kısmı oldu. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli yanı sıra Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, kendi isimlerinin yazılı olduğu künefe tepsilerine şireleri özenle dökerken, tescilli tatlıyı bir kez daha ülke gündemine taşıdılar.
Bu yıl 15’incisi düzenlenen Biga Gıda Tarım ve Hayvancılık Teknolojileri Fuarı’nın, tarım sektörüyle alakalı son gelişmeleri ve teknolojileri çiftçilerle ve üreticilerle buluşturduğunu söyleyen, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, “Emeği geçenleri kutluyorum, fuarın sektörümüze büyük katkı sağlayacağına yürekten inanıyorum” dedi.  Tamer Yazar