Füsun Sayek Sağlık ve Kültür Etkinlikleri Başladı

Füsun Sayek Sağlık ve Kültür Etkinlikleri Başladı

Bundan 16 yıl önce hayatını kaybeden TTB Merkez Konseyi eski Başkanı Prof. Dr. Füsun Sayek adına düzenlenen “Kültür-Sanat Etkinlikleri” başladı. Bu yıl 16.sı düzenlenen etkinliklerin açılışına, adına etkinlik düzenlenen rahmetli Füsun Sayek’in İskenderunlu eşi Prof. Dr. İskender Sayek, Arsuz Belediye Başkanı Asaf Güven, bir önceki dönem Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha ile diğer davetliler katıldı.

9-28 Ağustos tarihleri arasında İskender Sayek Kültür Evi’nde gerçekleştirilecek etkinliklerin açılışına; Arsuz Kaymakamı Hacı Hasan Gökpınar, Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven, İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, Füsun Sayek Sağlık ve Eğitim Geliştirme Derneği ve Arsuz Kent Konseyi Başkanı. Prof. Dr. İskender Sayek, muhtarlar, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, iş insanları ve bölge halkı katıldı.

TTB eski Başkanı ve aynı zamanda Türkiye’de sağlık ve toplumsal alanda önemli katkıları olan Dr. Füsun Sayek’i anarak sözlerine başlayan Başkan Asaf Güven, “Öncelikle hem sağlık hem de toplumsal alanda sayısız katkıları olan Füsun Sayek Hocama Allah’tan rahmet diliyorum. Bu etkinlikler, Arsuz’a kültürel, sanatsal ve sağlık alanında büyük değer katmaktadır” dedi.

Füsun Sayek, yakalandığı meme kanseri nedeniyle, 16 Ekim 2006 günü sabahı vefat etti ve eşinin memleketi olan İskenderun’da toprağa verildi. Füsun Sayek, 2006’da İstanbul Tabipler Odası tarafından 14 Mart Tıp Bilim-Tıp Hizmet Ödülü ile ödüllendirildi.

-Haber/Mutlu Yanık-