Futbol, hentbol, basketbol, tenis topları ile kalem ve magnetler

Futbol, hentbol, basketbol, tenis topları ile kalem ve magnetler

Samandağ Belediyesi, çevre ile ilgili kampanyada başarılı okulları ödüllendiriyor.

Samandağ Belediyesi, bir süre önce ‘Atık Pil’ ve ‘Atık Yağ’ ile ilgili hayata geçirdiği geri dönüşüm kampanyalarına katılarak ‘çevre koruma’ konusunda katkı sunan okulları ödüllendiriyor. Belediye Başkanı Mithat Nehir, Yardımcısı M.Ali Kamacı, Birim Müdürleri Suat Bebrer ve Perihan Çevikel, Deha Yönetim Kurulu üyesi Erkin Tunç ile birlikte okulları ziyaret etti.
2016-2017 Eğitim yılında Sıdıka Bedia Kara İlkokulu 260 kilo atık yağ toplayarak birinci, 90 kilo atık pil toplayarak ikinci, Tekebaşı İlkokulu 230 kilo ile ikinci Zübeyde Hanım Ortaokulu 130 kiloyla üçüncü olmuştu.
Samandağ Belediyesi’nin düzenlediği geri dönüşüm kampanyalarında en fazla destek sağlayan bu okullara futbol topu, hentbol topu, basketbol topu, tenis masası ile geri dönüşümden gelen kalemler ve magnetler hediye edildi.
Öğrencilerle ve öğretmenlerle çevre konusunda konuşan Başkan Nehir, çevreyi korumanın önemine değindi, Samandağ Belediyesi olarak çevre dostu kampanyaları sürdüreceklerini ifade etti. Başkan Nehir, bu kapsamda Sıdıka Bedia Kara İlkokulu ile Tekebaşı İlkokulu yönetimine, öğretmenlere, öğrencilere ve velilere teşekkür etti.
-Gökay Gökdemir-

(Visited 3 times, 1 visits today)