Futsal’da Şampiyon, Karaçay’dan

Futsal’da Şampiyon, Karaçay’dan

Salon futbolunda Hatay’daki tüm maçları kazanarak şampiyon olan Karaçay Bedi Sabuncu A.L. kızları, Türkiye finali için yarın Diyarbakır’a gidiyor.

Türkiye liselerarası kız salon futbolunda (Futsal) ilimizi Karaçay Bedi Sabuncu Kız Anadolu Lisesi Kız Takımı temsil edecek. Antrenörleri ve Beden Eğitimi Öğretmeni İlker Karaciğer’in çalıştırdığı Bedi Sabuncu Anadolu Kız Lisesi Salon Futbolu Takımı, tüm maçlarını kazandı ve Hatay Şampiyonu oldu.
Karaçay Bedi Sabuncu Kız Anadolu Lisesi’nin şampiyon kızları, Türkiye finalleri için hafta sonunda Diyarbakır’da olacaklar. Bundan 2 yıl önce de aynı okulun erkek salon futbolu takımı yine büyük bir başarıya imza atarak Türkiye finali oynamıştı.
-DESTEK BAŞARIYI GETİRDİ-
Karaçay Bedi Sabuncu Anadolu Lisesi kız ve erkek takımlarının bu başarısında Antrenörleri İlker Karaciğer kadar, takımın tüm ihtiyaçlarının giderilmesi noktasında özverili ve ilgili davranan Okul Müdürü Ekrem Doğru ve okul yönetiminden şükrü çetin, öğretmenler, veliler yanı sıra takıma forma, şort ve malzeme desteğinde bulunan Fırın-Kasap Züher Düzgün ile Anıl Dil Kursu yönetimine de teşekkür edildi.
Beden Eğitimi Öğretmeni İlker Karaciğer, sporda ‘Futsal’ ile ‘Voleybol’ başta olmak üzere birçok branştaki başarı çıtasını yükseltme adına çalışmaları sürdürdüklerini, Kız Voleybol B Genç Takımının il yarı finali oynamaya hak kazandığını, okulun her sezon futbol, erkek-kız futsal, erkek voleybol, kız voleybol, masa tenisi, kort tenisi, dart, satranç gibi branşlara katıldıklarını, öğrencilere sporu sevdirme adına gerekli her şeyin yerine getirildiğini bildirdi, Diyarbakır’dan sürpriz bir sonuçla dönebileceklerini söyledi.
-Cemil Yıldız-