Gala MKM’de

Gala MKM’de

“Aşık Veysel”i anlatan Film  Şenköy’de çekildi, Galası Antakya’da yapıldı.

Yayladağı ilçesi Şenköy’de çekilen “Aşık” Filmi’nin galası, 14 Ocak Cumartesi günü Hatay Kültür Merkezi’nde yapıldı. Hatay’da çekilen Asi ve Kasaba dizilerinin senaristi olan Bilal Babaoğlu’nun yönetmenliğini yaptığı ve Aşık Veysel’in hayatından esinlenilerek çekilen hüzünlü bir aşk hikayesini konu alan filmin başrollerini; Meltem Miraloğlu, Emirhan Kartal ve Aşık Veysel’in torunu Yeliz Şatıroğlu’nun üstlendi. Film’de, aynı zamanda Uğur Aslan, Ahmet Bilgin, Hülya Şen, Taner Cindoruk, Mehmet Kılıç, Mehmet Atillay ve İsmet Gültekin gibi oyuncular da yer alıyor.

Filmin galasında Aşık Filmi’ni izleyen davetliler, oyuncuları dakikalarca alkışladı. Filmin gösteriminin ardından sahneye çıkan Kasım rolündeki Uğur Aslan ise anlattığı yöresel hikayelerle izleyicilere keyifli anlar yaşattı. Uğur Aslan ve filmin başrol oyuncularından Emirhan Kartal, Aşık Veysel’in “Uzun İnce Bir Yoldayım” türküsünü birlikte seslendirerek izleyicilere keyifli bir müzik ziyafeti sundular.

Gala’yı izleyen BŞB Başkanı Lütfü Savaş, değerlendirmesinde, “Bilal Bey’in hem yazıp hem de yönettiği filimde; saflığın, güzelliğin, hoşgörünün ele alındığı güzel bir öykü izledik. Böyle bir filmin çekilmesine vesile olmaktan memnunuz. Aşık Veysel haftasında, bu büyük ozanın filmini 1 hafta boyunca tüm öğrencilerimize izlettirmek istiyoruz. Bu güzel eserin ortaya çıkmasına vesile olan, başta filmin Yönetmeni Bilal Babaoğlu ile tüm ekibe teşekkür ederim” dedi ve tüm film ekibi adına, filmin başrol oyuncusu Meltem Miraloğlu’na çiçek takdim etti.

Bu arada, filmin galasını izleyen BŞB Başkanı Lütfü Savaş’ın eşi Prof. Dr. Nazan Savaş da filmin yapımında emeği geçen herkese gül dağıttı.

-Selvi Günay-