Gastrofest İzmir’de

Gastrofest İzmir’de

İzmir Kültürpark’ta düzenlenen “Lezzetli Kış Şöleni”nin açılışı, dün geniş bir katılımla gerçekleştirildi. Hatay GastroFest konseptiyle UNESCO Gastronomi şehri Hatay’ın lezzetlerinin tanıtılacağı festival, 31 Aralık tarihine kadar ziyaret edebilecek.

İzmir Kültürpark’ta düzenlenen Lezzetli Kış Şöleni’nin açılışı gerçekleştirildi. Hatay GastroFest konseptiyle UNESCO Gastronomi Şehri Hatay’ın lezzetlerinin tanıtılacağı festival, 31 Aralık tarihine kadar ziyaret edilebilecek.
Lezzetli Kış Şöleni, İzmir Gündoğdu Meydanı’ndan başlayarak Kültürpark’a doğru gerçekleştirilen kortej ile başladı. İzmir Kültürpark’ta düzenlenen Lezzetli Kış Şöleni’nin açılışında konuşan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, iki şehrin tescillenen kardeşliğine teşekkür ederken, Ulu Önder Atatürk’ün, kurtuluş savaşında “Geldikleri gibi gidecekler” sözünü söylediğini hatırlatarak, “Burada birçok kişinin bilmediği bir şey var. İzmir, düşmanların gittiği ilk şehrimiz, Hatay ise düşmanların gittiği son şehrimizdir” dedi.
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer de konuşmasına, Hatay’ın Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş önderliğindeki bu etkinliğin çok önemli olduğunu, kendilerini onurlandırdıklarını kaydederek, “Ülkemizin serhat şehri Hatay’ın EN’leri ile İLK’lerini göreceğiz” dedi.
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Soyer, etkinlikler için İzmir’e giden Defne Belediye Başkanı İbrahim Güzel ile Erzin Belediye Başkanı Ökkeş Elmasoğlu’na da teşekkür etti, “Hoşgeldiniz” dedi. Törende daha sonra, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Hatay’da yerel sanatçıların 1 ay süreyle çalışarak oluşturabildikleri “Yakma Tahta El Sanatı” bir tabloyu Tunç Soyer’e hediye etti.
Hatay GastroFest konseptiyle UNESCO Gastronomi şehri Hatay’ın lezzetlerini tanıtıldığı festival, 31 Aralık tarihine kadar ziyaret edilebilecek. -Cemil Yıldız-