Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Gazi Mahallesi halkının rezerv tedirginliği

Hafta sonunda Antakya Odabaşı

Hafta sonunda Antakya Odabaşı ile Defne Gazi mahallelerinde bölge halkı Rezerv alan konusundaki kaos nedeniyle tedirginliklerini siyasetçilere iletti
Milletvekili Adem Yeşildal ‘ın da katıldığı toplantıyla ilgili milletvekili Servet Mullaoğlu, katıldığı toplantı ile ilgili yapılan eleştiriler ve istekleri not etti ilgili birimlere aktaracağını söyledi
Milletvekili Servet Mullaoğlu sosyal medya hesabından da şunu paylaştı.
“Rezerv Alanıyla ilgili olarak Antakya İlçesi, Gazi Mahallesi önceki ve şimdiki muhtarlarımız ile mahalle sakinleriyle bir araya geldik.
Rezerv Alanları ile ilgili söylenen yanlış ve eksik bilgilerden dolayı, halkımızın haklı kaygılarını dinledik. Bu kaygıların giderilmesi ve doğru bilgi akışının sağlanarak, çözüm üretilmesi hususunda gerekli girişimlerde bulunduk.
Depremin yarattığı derin yaraların sarılması noktasında, siyaset üstü bir yaklaşım sergiledik ve bu yakıcı meseleye de bu şekilde yaklaşılması gerektiğini de sürekli ifade ettik.
Halkımızın haklı kaygılarının giderilmesi için bize sunum yapan, sorularımızı yanıtlayan, başta Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcımız sayın Vedat Gürgen’e, AKP Hatay Milletvekili Sayın Adem Yeşildal’a, Antakya Belediye Başkanı sayın İbrahim Naci Yapar’a, Gedaş Genel Müdürü sayın Ahmet Oğulbalı’ya ve mahallelerinin haklarını canla başla savunan Antakya İlçesi Gazi mahallesinin önceki dönem muhtarı sayın Süleyman Çaltak’a ve şimdiki muhtarı sayın Mehmet Hatun’a çok teşekkür ederim.
Hatayımızın yeniden inşası için yapılacak her işin sonuna kadar takipçisi olacağız” – İlyas Yiğit-