Gebe eğitimi

Gebe eğitimi

Hatay Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’ne bağlı devlet hastanelerinde “Gebe Bilgilendirme Sınıflarında” görevli personele, birliğe ait eğitim salonunda “Gebe Bilgilendirme Sınıfı” eğitimi verildi.
Bu eğitim ile beraber; Tüm gebelerin doğum öncesi, doğum ve doğum sonrası dönemlerine ilişkin bilgilendirilmeleri, bilinçli doğum yapmaları, anne ve baba adayları ile yakınlarına normal doğum eylemi, ağrı yönetimi konularında yeni rollerinin benimsetilmesi ve becerilerinin arttırılmasının amaçlandığı belirtildi.
Bu kapsamda; Gebelik, gebelik dönemleri, gebelikte beslenme ve fiziksel aktivite, normal doğumun önemi ve anne bebek açısından faydaları, doğum ağrısıyla baş etme yöntemleri, lohusalık, yeni doğan bebeğin bakımı, aşıları ve beslenmesi, anne sütünün önemi, üreme sağlığı yöntemleri gibi konularda eğitimciler tarafından katılımcılara teorik ve pratik olarak sunumlar yapıldı.
Birliğe bağlı Tıbbi Hizmetler Başkanlığı Sağlık Bakım ve Hasta Hizmetleri Birim Sorumlusu Nimet Yıldız Uğur koordinasyonunda, Hatay Devlet Hastanesi’nde görevli Ebe Aynur BASIK, Ebe İzdihar DİKKAYA, İskenderun Devlet Hastanesi’nde görevli Ebe Seval KAYA YURT ve Dörtyol Devlet Hastanesi’nde görevli Ebe Gülkız ŞİRİN tarafından verilen eğitimler başarıyla tamamlandı. -Selvi Günay-

(Visited 1 times, 1 visits today)