Geç Kalıyorsunuz

Geç Kalıyorsunuz

Hatayspor’un ara transferde henüz hiç adım atamaması taraftarlarda endişe yaratıyor.

Futbolda ara transfer başlayalı tam bir hafta oldu. Bordo-Beyazlı ekiple yaklaşık 1,5 aydır idmanlara çıkan, Galatasaray maçına da lisansı yetiştirilemeyen Burak Bekaroğlu dışında, geçen 7 gün içerisinde, Hatayspor istediği ve anlaşmaya çalıştığı isimleri kadrosuna katabilmiş değil.

Gerek yöneticiler gerekse teknik direktörün açıklamalarından, Bordo-Beyazlı ekibin 4, hatta 5 ismi kadrosuna katmak istediği anlaşılıyor. Ancak ligde ara yok. Maçlar da haftada 3’er maç şeklinde dizayn edilmesine rağmen imza attırılmış futbolcu olmaması düşündürüyor.

Hatayspor, bu haftayı BAY geçirecek olsa da yeni transfer edilecek isimlerin ülkeye, kente getirilmeleri, imza ve lisans süreci ile takımla idmanlara çıkma, uyum sorununun aşılması gibi süreçler, ara transferde çok önemli. Hatayspor, önümüzdeki hafta Cumartesi günü evinde Trabzonspor ile karşılaşacak. 3 gün sonra Gaziantep deplasmanına çıkacak. Yine 3 gün sonra bu kez Kasımpaşa Hatay’a gelecek.

Görüldüğü gibi 7 günde 3 maç oynayacak olan Hatayspor’da ara transferde alınabilmiş hiçbir isim yok. Kadroda bulunan Kevin Soni, Burak Öksüz ve Ze Luis gibi isimler de sakat. Christine Atsu da sakatlıktan yeni kurtuldu. İlk yarı bitti, ama takıma verdiği bir katkı yok. Bu şartlarda ara transferde Hatayspor’un ihtiyaç duyduğu mevkilere transferlerde bulunması çok önemli ve şart. Hatayspor taraftarları ise sabırsız. “Kulüp neden transfer yapmıyor ya da yapamıyor?” sorularına yanıt aranıyor. -Cemil Yıldız-