Gece Yarısı Fırtınası

Gece Yarısı Fırtınası

Defne-Çekmece’de bir evin bacası, otomobilin üzerine düştü. Hassa’da çatı çöktü, 40 büyükbaş telef oldu. Antakya-Kışlasaray’da ağaçlar otomobil üzerine devrildi.

Çarşamba’yı Perşembe’ye bağlayan gece, ilimiz genelinde yaşanan şiddetli fırtına yer yer korkuttu. Kötü hava koşulları, bazı yerlerde maddi zararlara yol açarken, Hassa’da 40 büyükbaş hayvan telef oldu.
-BACA ARACIN ÜZERİNE DÜŞTÜ-
İlimiz Defne ilçesi Çekmece Mahallesi’nde, Çarşamba gece yarısı, bir apartmanın bacası yere düştü. Bir otomobilin üzerine düşen baca, ön camı buz gibi eritti, koltuk hasar gördü, olayda ölen ya da yaralanan olmadı.
-HASSA’DA 40 BÜYÜKBAŞ TELEF-
Hassa ilçesinde, yoğun kar yağışı sonrasında esen şiddetli fırtınanın da etkisiyle çatısı çöken ahırdaki 40 büyükbaş telef oldu. Alınan bilgiye göre, Derviş Paşa Mahallesi’ndeki ahırın çatısı kar ağırlığını kaldıramayarak çöktü, 300 büyükbaş enkaz altında kaldı. Hassa Belediyesi ekiplerinin çalışmasıyla, ahırdan, 40’ı telef olmuş 90 hayvan çıkarıldı.
-PARK AĞAÇLARI DEVRİLDİ-
Antakya’da Çarşamba gece saatlerinde meydana gelen fırtına sonrası, Yunus Emre Parkı ve Maksim Parkı’nda bulunan bazı ağaçlar devrildi. Olayın gece saatlerinde yaşanması, olası bir felaketin önüne geçerken, bazı araçlar hasar gördü. -Cemil Yıldız-