Gece Yarısı Operasyonu 01.23’te

Gece Yarısı Operasyonu 01.23’te

Hatayspor’un son olarak kadrosuna kattığı santrfor Emirhan Çolak’ın transferi, adeta filmleri andıran bir kovalamaca ve kaçırma olayı sonrası gerçekleşti.

Bir çok kulübün peşinden koştuğu Emirhan ile gizlice görüşen Hatayspor kurmayları, genç yeteneği Antalya’ya getirtti. Perşembe gece yarısı Antalya Havalimanı’nda karargah kuran Hatayspor yöneticileri Aydın Toksöz, Cengiz Özcan, Sabit Karadeniz ile Genel Koordinatör-Milli Futbolcu Gökhan Zan ile Hatay BŞB Başkanı Lütfü Savaş’ın yakın dostu olduğu öğrenilen, ancak ismi açıklanmayan bir kişi olmak üzere, 5 kişi Emirhan’ın uçağının inmesini bekledi ve genç futbolcu araca bindirilerek doğruca kamp yapılan Concorde Oteli’ne getirildi. Emirhan, Hatayspor kampına geldiğinde saat 01.23 idi. Hemen masaya oturuldu. Önceden prensipte anlaşılan Emirhan’a gece yarısı imza attırıldı ve Bordo-Beyazlı renklere kazandırıldı.

20 yaşında, 1.94 boyunda…

Hatayspor’un son transferi Emirhan Çolak, 1996 doğumlu, yani 20 yaşında ve 1,94 boyunda. Futbola Bursaspor altyapısında başladı, Yeşil Bursa formasını giydi. Bu takım forması altında 8 gole imza attı. Emirhan’ın 3. Lig’de gollerini attığı iki sezon önceki maçlar şunlar:

Karacabey, Kozanspor, Tekirdağspor, Erzurumzspor, Cizrespor, Düzyurtspor, Maltepespor…

Emirhan’ın şimdiye kadar resmi lisanlı olarak 70 golü bulunuyor. Gollerinden çoğunu da U-19-21 kategorilerinde sıraladı. U-21’de 33 maç oynayıp 14 gole imza atan Emirhan; 2 kupa maçı, 31 3. Türkiye Ligi maçı, 8 2. Türkiye Ligi maçı ile U-19 kategorilerinde olmak üzere 34 maç oynadı. Emirhan’ın U-19’da 11 golü, 3. Lig’de 8 golü, U-21’de ise 14 golü bulunuyor.

Hatayspor kurmayları, gece yarısı operasyonu ile kaçırıp kadroya kattıkları Emirhan’dan çok şey bekliyor.

-Cemil Yıldız-