Geleceğimiz Çocuklarımızı Karanlıktan Kurtaracağız

Geleceğimiz Çocuklarımızı  Karanlıktan Kurtaracağız

CHP İl Başkanı PARLAR, eğitimdeki sıkıntılara dikkat çekti ve mesaj verdi:

CHP Hatay İl Başkanı Hasan Ramiz Parlar, eğitimde büyük sıkıntılar yaşandığını kaydederek, “Geleceğimiz çocukları, iyi eğitimle karanlıktan kurtaracağız” mesajı verdi. Tek adam rejiminin ülkemizi içine soktuğu çok yönlü krizin ağır sonuçlarını yaşadığımız alanların başında eğitimin geldiğini savunan CHP İl Başkanı Parlar, şunları kaydetti:
“19 yıllık AKP iktidarı süresince, liyakatten uzak ideolojik saiklerle yapboz haline getirilen eğitim sistemimizin yapısal sorunları, iktidarın yönetemediği kovid-19 salgını süresince daha da derinleşmiş ve iyice gün yüzüne çıkmış durumdadır.
Türkiye’de, kovid-19 salgını ve okulların kapalı kaldığı uzun süre boyunca, 2 milyon 316 bin öğrenci, uzaktan eğitimin yürütüldüğü EBA sistemine ulaşamamıştır. 1 milyon 459 bin öğrenci ise internet erişimine sahip değildir. Bu yetersizliklerle beraber, uzaktan eğitimden bir şekilde yararlanabilen öğrencilerimiz de dahil olmak üzere, çok büyük bir öğrenim kaybıyla karşı karşıya olduğumuz açıktır.
İktidarın, salgın döneminde eğitim alanında ortaya koyduğu tercihler, var olan fırsat eşitsizliklerinin daha da derinleşmesine yol açmıştır. Milli Eğitim Bakanlığı’nın, salgın süresince ortaya çıkan öğrenme kaybının boyutlarını ölçme ve bu kaybın telafisi için derhal gerekli bilimsel çalışmaları başlatması gerekmektedir.”
-YETERSİZLİKLER-
Açıklamasında, 6 Eylül 2021’de yüz yüze eğitimin yeniden başladığını hatırlatan İl Başkanı Parlar, şöyle devam etti:
“Uzun bir aradan sonra yüz yüze eğitime dönüşün büyük bir mutluluk yaratması gerekirken, yetersizlikler nedeniyle, eğitimin tüm paydaşlarında derin kaygılar ortaya çıkmıştır. Okullarda ihtiyaç duyulan 101 bin yardımcı hizmet personeli hala atanmamıştır. Okullarımızda hijyenin korunmasını sağlayacak bu atamaların derhal gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Gerekirse, Milli Eğitim Bakanlığı’na ek kaynak aktarımı yapılabilir.”
CHP Hatay İl Başkanı Hasan Ramiz Parlar’ın eğitimle ilgili diğer mesajları da ana başlıklar halinde şöyle:
-43.627derslik ihtiyacımız var.
-Eğitim için hazırız.
-İktidarımızda, atanamayan öğretmen sorunu kalmayacak.
-Biz hazırız, geleceğimizi karanlık-tan kurtaracağız. -Cemil Yıldız-

(Visited 1 times, 1 visits today)