Geliri, uyuz köpeği tedavi için

Geliri, uyuz köpeği tedavi için

Samandağ’da, BŞB ve Samandağ Belediyesi katkılarıyla ilginç bir müzik etkinliği:
Geliri, uyuz köpeği tedavi için

Samandağlı hayvansever Manolya Kambur, deniz sahilinde uyuz köpeği görmesi üzerine, “Köpeğin adını UMUT koyduk. Umut olmasının sebebi, hayata küsüp ölümü beklerken bulmamız. Bu gece, ‘umut’ gibi yardım bekleyen nice canlıların umudu olsun” açıklaması yaptı.
Samandağlı hayvanseverlerin uyuz bir köpeği tedavi masraflarını karşılama amaçlı müzik gecesi renkli geçti. Samandağ Yeni Çarşı Salonu’nda gerçekleşen etkinliğe dair konuşan koordinasyon temsilcisi Damla Doğru şunları söyledi:

“Son zamanlarda, sokak hayvanlarıyla ilgili yapılan çalışmalara hepiniz tanık olmuşsunuzdur. Kedi evi yaptığı için komşusu tarafından öldürülen Psikolog Alper Engeler’i duymuşsunuzdur. Saldırıya uğrayan sokak hayvanlarını, evleri yıkılan kedileri ve bunun yüzlercesini televizyonlarda, sosyal medyada görüyoruz, duyuyoruz. Yaşama hakkı gasp edilmiş bütün hayvanlar için bir farkındalık yaratmak istedik. Elde edilen tüm gelir, sokak hayvanlarının ihtiyaçlarını karşılamak için kullanılacaktır. Bu organizasyona katkılarından dolayı Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş’a, Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir’e, Vaveyla Organizasyon’dan Ali, Ekber Yeşil’e, Bireyşoğlu Superstor, Teras Cafe’ye teşekkür ederiz.”
Doğa ve Yaşam Derneği Koordinatörü Manolya Kambur ise etkinlikle ilgili şu bilgileri verdi:
“Etkinliğimizin amacı, Samandağ Deniz sahilinde bulunan, ileri derecede uyuz hastalığına yakalanmış olan umut adlı bir köpeğin tedavi masraflarını karşılamaktır. Onun adının umut olmasının sebebi, hayata küsüp ölümü beklerken bulmamız. Bu gece, umut gibi yardım bekleyen nice canlıların umudu olsun. Vermiş olduğunuz desteklerden dolayı Hatay Doğa Yaşam Derneği adına hepinize teşekkür ediyorum. Ayrıca Veteriner Hekim Erdem Ürel’e de teşekkür ediyorum.”
Samandağ’daki hayvanlara mama temin etme ve uyuz bir köpeği tedavi amaçlı gerçekleşen müzik konserinde Grup Metronom, Grup Labirent, İbrahim Kumlu, Duygu Kimyonok, İsmail Işık, Mehmet Yaşar Nalbant geceki konserde sahne aldılar. Konser, coşkuyla gerçekleşti. Samandağlı hayvanseverler de bu anlamlı etkinliğe yoğun ilgi gösterdiler.
-Adil Yeşildağ-