Genç Aydınlar MKÜ’de

Genç Aydınlar MKÜ’de

Stant açıldı, muhalefet çatısında buluşulmasına çalışılıyor…

Türkiye’nin en geniş katılımlı gençlik topluluğu olan “Genç Aydınlar Platformu”, üniversitelerin açılmasıyla birlikte çalışmalarına başladı. Genç Aydınlar Platformu Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi ekibi, ana kampüs olan Tayfur Sökmen kampüsü önünde bir stant açarak, üniversite öğrencilerine kendilerini tanıttılar. Öğrencilerin sorunlarını ve taleplerini dinleyen Genç Aydınlar Platformu Hatay ekibi, bu sorunları, bir dayanışma ağı içinde çözebileceklerini bildirdiler.
Genç Aydınlar Platformu’nun Hatay Temsilcilerinden; Hüseyin Yavuzkurt, Semire Gündüz ve Ali Haydar Akgöl, Platform’un ideolojik hattını ve amaçlarını aktarırken, “Kendisini, topluma karşı sorumlu hisseden, makam, mevki ya da kişisel menfaat peşinde koşmayan, ülkemizin tam bağımsızlığı, halkımızın refahı, sosyal adaletinin gerçekleştirilmesi için çalışan, aydın ve dinamik bir gençlik yetiştirmek…” mesajını verdi ve şöyle devam etti:
“Genç Aydınlar Platformu, üniversiteli arkadaşlarına umut olmaya çalışıyor. Her ne kadar ülkedeki sorunlara herkesin bir eleştirisi olsa da, bir örgüt yapısından söz etmek mümkün değildir. Genç Aydınlar, burada, milyonlarca üniversiteliyi bir muhalefet çatısı altında birleştirmeyi hedefliyor.”
Topluma duyarlı bir biçimde hareket eden Platform üyeleri, önümüzdeki günlerde, toplumun ihtiyaçlarını ve sorunlarını hedef alarak, daha farklı projelerinin olduğu bilgisini de şimdiden vermiş oldular. -Cemil Yıldız-

(Visited 1 times, 1 visits today)