Genç Gazeteciler Umut Dolu..

Genç Gazeteciler Umut Dolu..

Antakya MYO Basın bölümü öğrencileri; gezdi, araştırdı,
ihtiyaç sahiplerini belirledi, sponsor buldu, ihtiyaçları karşıladı

Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Antakya Meslek Yüksek okulu Basın ve Yayıncılık Bölümü ikinci sınıf öğrencileri Öğretim Görevlisi Mehmet Tamer’in sorumlu olduğu Toplumsal Hizmet Projeleri dersi kapsamında Basın Yayın bölümünü okuyan Burçak Bora Bilgin, Hüseyin İlhan, Şaban Demiri, Berkant Temiz, Ertuğrul Parıltı, Ceren Turan, Yusuf Kızıltaş,Ali Efe Sarıgül ve Furkan Hinti adlı öğrenciler Serinyol’da Süleyman Şah İlkokulu müdürünü ziyaret ettiler.
MKÜ’lü Öğrenciler, okul müdürü Yakup Sarıdaş ile yaptıkları görüşmede; Toplumsal Hizmet Dersi projesi kapsamında Süleyman Şah İlkokulunu belirlediklerini söyledi ve öğrenciler “bizde okulunuzun eksik olan ihtiyaçları karşılamak istiyoruz” dedi.
Okul Müdürü Yakup Sarıdaş, projeyi beğendiğini vurguladı ve okulunu seçtikleri için öğrencilere teşekkür etti. Öğrenciler okulu gezdikten sonra okulun eksik olan yerlerini tespit ettiler. Öğrenciler çalışma için gerekli malzemeleri tespit ederek konuyla ilgili maddi sponsor aramaya koyuldular. Sponsorların temin ettiği malzemelerle okula dönen Antakya Meslek Yüksek Okulu Basın Yayın Bölüm öğrencileri, okulun ilk anda Müzik ve Resim odasını boyamaya başladılar. Öğrenciler boyama işleminden sonra resim bölümüne 20 adet resim tuvalı hediye ettiler. Genç gazeteciler, okul öğrencilerine 20 tane satranç takımı, 5’er adet Futbol , voleybol, basket, hentbol topu aldılar. Meslek Yüksek Okullu öğrenciler, 20 adet sulu boya, 2 minder, 5 tane çöp kutusu alarak öğrenciler büyük jest yaptılar Basın Yayın öğrencilerinin gösterdiği bu çalışmadan ve yardımlardan memnun kalan okul müdürü Sarıdaş “Böylesine anlamlı bir faaliyette bulunduğunuz için sizleri kutluyor, okulum adına hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Sağolun, varolun” dedi.
Basın Yayın Bölümü okuyan öğrenciler bu projenin gerçekleştirilmesinde yardımlarını esirgemeyen Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, Olay Gazetesi Sahibi İ. Mehmet Bilgin Dörtyol İtfaiye Amiri Mekser Temiz’e yardımlarından dolayı teşekkür ettiler. -Cemil Yıldız-

(Visited 1 times, 1 visits today)