Gençlere Güveniyoruz

Gençlere Güveniyoruz
19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ilimizde de coşkuyla kutlandı

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, Hatay ilimizde, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan kutlama programı kapsamında coşkuyla kutlanırken, Türkiye’nin, Türk Halkı’nın, Ata’sının izinde yürüyen gençliğine güvendiği mesajı verildi.
Dün saat 10.30’da Atatürk Anıtı’ndaki çelenk sunumu ve saygı duruşu sonrası, gençler, Vali Ürgen Alanı’ndan başlayan yürüyüşlerini spor salonuna kadar sürdürdü. Saat 11.00’de Antakya Spor Salonu’nda gerçekleştirilen kutlama programına; Hatay Valisi Rahmi Doğan yanı sıra, Garnizon Komutanı Albay Halit Erbaş, Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Adnan Özkaya, Hatay Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Ataman, Dışışleri Bakanlığı Hatay Temsilcisi Büyükelçi Devrim Öztürk, Vali Yardımcıları Nursal Çakıroğlu, Erhan Günay, Yusuf İzci, Defne Kaymakamı Nevzat Şengök, İl Emniyet Müdürü Ahmet Arıbaş, İl Jandarma Komutan Vekili Albay Recep Cansu, 2. Hudut Alay Komutan Vekili Albay Selamettin Beşbaş, Kurum İl Müdürleri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı. Spor salonundaki törende gençlere seslenen, Gençlik ve Spor İl Müdürü Murat Gevrek, gençlere mesajında, “Tarihi, şan ve şerefle yoğrulmuş bir milletin fertleri olarak, kendinizi her türlü istismardan korumalı, hızla değişen dünyayı takip etmeli ve milli değerlere bağlı, şuurlu nesiller olmak için gayret göstermelisiniz. Bunu yapmanız, istiklalimiz, istikbalimiz ve istikrarımız için oldukça önemlidir. Sizlere inanıyor, sizlere güveniyoruz” dedi.
Antakya Spor Salonu’ndaki kutlamaların bundan sonraki bölümü, ilimiz geneli çeşitli okullardan öğrencilerin şiir okuması, Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi’nin okunması, Gençliğin Ata’ya Cevabı’nın okunması ve çeşitli dallarda gösterileri ile izleyicilere coşku dolu anlar yaşatmasıyla sürdü.
Spor salonundaki program, Gençlik Haftası münasebetiyle gerçekleşen spor müsabakalarında dereceye giren öğrencilere ödül takdimiyle son buldu. -Cemil Yıldız-