Gerçek Hataysporlu Taraftar Mesajı:

Gerçek Hataysporlu Taraftar Mesajı:

Atkını Al, Formanı Giy, Stada Koş

Hatayspor’un gerçek taraftarları, takımını bugünkü Trabzonspor maçında, hangi şart altında olursa olsun desteklemek üzere stadın yolunu tutacak.

Hatayspor’un samimi taraftarlarından Eser Yurtsever, Bordo-Beyaz sevgisini, bugünkü maç öncesi “Atkını al, formanı giy, stada koş” başlığı altında şöyle aktardı:

“53 yıl ne demek, bilir misiniz? Yarım asır demek. Yarım asır ne demek, bilir misiniz? Neredeyse bir insanın ömrü kadardır. Neden yarım asır ya da 53 yıla takıldım, bilir misiniz? Çünkü ben doğmadan 13 yıl öncesinde kurulan bir takımın, 40 yaşına geldiğimde onu ilk defa Süper Lig’de gördüğüm için takılıyorum. Çünkü biz bu ligden düşersek, 10 yaşındaki çocuğumun, belki tekrar Süper Lig’i 60 yaşında görmesinden korktuğum için bu rakama takılıyorum.

Haydi Hatay, haydi Hatay halkı, kendine gel ve takımına sahip çık. Bugün, yarından yakın, dünden çok uzaktadır. ‘Bana ne, ne hali varsa görsün’ düşüncesinden uzak, ‘ben, sen, o, biz, siz, onlar’ düşüncesiyle birlikte hareket edip, var gücümüzle, hangi koşulda olursa olsun, takıma onun yanında olduğumuzu gösterelim.

Yıllardır Süper Lig takımları Adana sınırlarından bu tarafa gelmediler, otobüslerini dahi göremedik. Bugün, Süper Lig’de boy gösteriyoruz, bütün takımları ayaklarınıza getiriyorlar, ama memnun değiliz! Olmaz böyle, olmaz! Vallahi de billahi de olmaz! Bu takım, bu şehir bizim! Bizim bizden başka kimsemiz yok!

Atkını al, formanı giy, stadı doldur. Bu keskin virajda, olmamız gereken zamanda, olmamamız gereken yerde olmalıyız. Çünkü biz, birlikte daha güçlüyüz.” -Cemil Tıldız-